Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

Конференція "РадіоUA"

Журнал "Телерадіокур'єр"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Портал любителей Авторадио

• Лилин Киев

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Грудень 2018 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 30-31 травня 2018 р. У столиці відбудеться XXІV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".
      • 15-17-го травня у столиці проходив MIT Kyiv. Мedia Innovations Technologies -міжнародна зустріч провідних медіа менеджерів України та інших країн регіону, що присвячена кращим практикам та інноваціям в сфері телебачення, радіо, онлайн медіа. Подробиці - в розділі "Оголошення".
      • 13 квітня 2018 р. в Києві відбулася ІХ конференція "Нові медіа - нові можливості", орієнтована на інноваційний розвиток традиційних медіа. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

  • Радіоанонс

  • Новини листопада 2018

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  XXIV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок: 30-31.05.2018  
 • 18.12.2018 У вівторок, 18 грудня, на підсумковій конференції конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування" в Клубі Кабінету Міністрів України працюватиме виїзна студія Першого каналу Українського радіо. Під час конференції відбудеться церемонія нагородження переможців Конкурсу у 2018 році, з якими одразу після вручення нагород поспілкується ведучий UA: Українське радіо Юрій Табаченко. Окрім цього, в рамках виїзної студії запишуть бесіди з представниками територіальних громад про соціальні питання, які найбільше турбують українців. Записи можна буде почути в ефірі UA: Українське радіо в програмі "Вся країна. Сучасна громада" - у випусках 18 і 25 грудня та 1 січня о 19:10. "У програмі "Вся країна. Сучасна громада" ми висвітлюємо реформу місцевого самоврядування в Україні. У процесі децентралізації утворюються об'єднані територіальні громади, які мають багато повноважень, - зазначила координаторка виїзної студії UA: Українське радіо Юлія Шелудько. - Одне з найважливіших завдань децентралізації - правильне управління громадою. Зараз громади вже мають чим похвалитися: започаткування бізнесу, створення соціального пакету для мешканців. Ми зможемо на конкретних прикладах розглянути досягнення громад". Конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" має на меті відібрати, відзначити та поширити найкращі практики соціально-економічного розвитку територій. Це, своєю чергою, сприяє підвищенню стандартів діяльності органів місцевого самоврядування та покращенню якості послуг, які отримують мешканці громад. Конкурс проводить із 2012 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Програмою Ради Європи "Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні" та асоціаціями органів місцевого самоврядування України (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 18.12.2018 Радіостанція "UA:Українське радіо", яка входить до складу ПАТ "НСТУ", розширює покриття. Нещодавно мовлення радіостанції розпочалося в місті Павлоград Дніпропетровської області на частоті 104.2 МГц (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 17.12.2018 Відсьогодні "UA:Українське радіо" розпочало інформаційну кампанію на транспорті в обласних центрах України для підтримки суспільного радіомовлення. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook Дмитро Хоркін - генеральний продюсер "Українського радіо". Зокрема, він зазначив: "У найбільших містах країни вийшли у рейс перші трамваї і автомобілі, брендовані UA:Українське радіо з ФМ-частотами та кодом для скачування". Розбудовою FM-мережі "Українського радіо" упродовж останніх років послідовно й наполегливо опікується Національна рада. Так, упродовж 2015 - 2018 рр., керуючись законодавством та розуміючи місію суспільної телерадіокомпанії, регулятор виділив для її потреб 97 радіочастот. Таким чином, було створено загальнонаціональну мережу FM-мовлення "Українського радіо" і суттєво розширено територію покриття програм "Радіо "Промінь" і "Радіо "Культура". Нині суспільне радіо користується 372 частотами. 2018 року всі три програми Національної суспільної телерадіокомпанії України брали участь у конкурсах Національної ради на мовлення і за їх підсумками отримали 16 нових FM-радіочастот: "Українське радіо" - 9, "Радіо "Промінь" - 4 і "Радіо "Культура" - 3. Крім того, всі три програми суспільного мовника отримали ліцензії на цифрове радіомовлення в Києві. Нині оголошено новий конкурс, в якому також зможе брати участь суспільний радіомовник. Комунікаційна кампанія стала можливою через фінансову підтримку Ради Європи та її українського Офісу. Дмитро Хоркін говорить про те, що за останній час аудиторія "Українського радіо" збільшилася на 67%, а також висловлює сподівання, що тепер, коли відповідну інформацію побачать автомобілісти, пасажири, просто перехожі, у суспільного збільшиться кількість слухачів у великих містах. "Так, кампанія спрямована на залучення нової аудиторії та впізнаваності бренду UA:Українське радіо" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 14.12.2018 13 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення покарала одразу двома санкціями місцеве радіо "Арсі" (ТОВ "ТРК "Арцизький телецентр"") з міста Арциз Одеської області. Під час планової перевірки Нацрада виявила, що компанія не мовить у селах Кам'янському та місті Болграді через несанкціоноване перенесення передавача до міста Арциз. Крім того, Нацрада виявила порушення програмної концепції та недотримання мовної квоти: частка ведення передач українською мовою становила 2,1% замість 55%. За порушення мовних квот Нацрада вирішила оштрафувати радіостанцію на 980 грн (5% ліцензійного збору), а за інші порушення - оголосити їй попередження. Члени Нацради порекомендували місцевій радіостанції взяти мережевого партнера - Суспільне радіо, щоб забезпечувати виконання квот. Представник радіо "Арсі" сказав, що має наміри почати ретранслювати радіо "Культура" та відповідним чином переоформити ліцензію. Нагадаємо, за даними Нацради, загалом українські радіостанції перевиконують норми законодавства про мовні квоти. Нацрада вважає, що це є заслугою жорсткого регулювання: за два роки були призначені штрафи на суму 1 млн 724 тис. гривень (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 14.12.2018 Сьогодні на хвилі Українського радіо Культура відбудеться пряма трансляція концерту "Коляда іде!" з Будинку звукозапису УР. "Коляда іде!" - прем'єра авторських колядок та щедрівок композитора Богдана Кривопуста. Концерт за участю Руслани Лоцман, Академічного оркестру народної та популярної музики УР, Тріо бандуристок, ансамблю солістів "Благовість" (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 14.12.2018 4 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в газеті "Голос України" № 240 опублікувала повідомлення про оголошення конкурсу на мовлення на частоті 88.4 МГц у Києві. Охочі взяти участь у цьому конкурсі мають зважити на визначені конкурсні умови і вимоги до програмної концепції майбутніх мовників. Вона, зокрема, передбачає, що в загальному обсязі мовлення не менше як 60% передач мають становити соціально важливі передачі (інформаційні та соціально-політичні) для забезпечення інформаційних потреб громадян. Щонайменше 80% передач мають звучати українською мовою, також заборонена ретрансляція програм і використання вихідних даних інших мовників. Заяви на участь у конкурсі приймаються із 14 січня до 12 лютого (18:00) 2019 року за адресою: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601, тел. (044)-234-97-13. Підсумки конкурсу відповідно до п. б) частини п'ятої ст. 25 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" мають бути підбиті до 12 квітня 2019 року (Джерело: Сайт Нацради).
 • 14.12.2018 14 грудня на Першому українському форумі медіа громад член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський розказав про досвід медіа-регулятора із розвитку місцевого мовлення. З метою ґрунтовного обговорення проблем і перспектив розвитку ком'юніті медіа в Україні за сприяння Офісу Ради Європи в Україні вперше на одному майданчику було зібрано авторитетних експертів, лідерів громад і спільнот, а також представників державних, неурядових та міжнародних організацій, що працюють над розвитком медіа громад в Україні. Під час панельної дискусії стосовно законодавчого регулювання діяльності медіа громад в Україні Сергій Костинський презентував результати роботи над проектом "Мовлення громад", який Національна рада втілює з 2015 року. "За три роки роботи ми дали життя 74-м місцевим радіостанціям. Таким чином, на сьогодні у 22-х областях України вже працюють 177 місцевих мовників. Це FM-радіостанції", - повідомив він. Як свідчать показники аналізу виконаної роботи, найбільш активною виявилась місцева громада Харківщини. Адже за період дії проекту з усіх регіонів ця область одержала найбільше частотних присвоєнь - 20. Натомість Миколаївська і Кіровоградська області долучилися до процесу останніми, нині Національна рада лише одержала від них замовлення. Також чітко проглядається, що політика регулятора в розподілі частот не змінилася. Так, 85 частот було віддано програмам Суспільного мовлення, на другому місці, 77 частот, - місцеве мовлення, 53 частоти у регіональних радіостанцій, останнє місце - приватні, мережеві, загальнонаціональні станції. Загалом упродовж 2015 - 2018 років Національна рада роздала для мовлення громад 97 частот, більшість з яких - 57 частот, було видано на форматних конкурсах. "Саме запровадження Національною радою форматних конкурсів зробило місцевих мовників конкурентоспроможними та дозволило їм вигравати більше частот", - зауважив Сергій Костинський. Адже програмна концепція таких конкурсів передбачає, що в ефірі радіостанції не менше як 15% мають бути передачі, присвячені своєму регіону, а також передачі місцевого спрямування. Крім того, дозволяється ретрансляція тільки програм Суспільного мовлення: "Українського радіо", "Радіо "Промінь", "Радіо "Культура". "Ми розуміємо, що місцева компанія не може працювати 24 години на добу і решту ефірного часу необхідно чимось заповнювати. В результаті сьогодні 33 радіостанції працюють у 42-х населених пунктах і ретранслюють програми Суспільного мовлення. Найбільше, а це 24 радіостанції, ретранслюють "Радіо Промінь", - підкреслив він. Також у своїй доповіді член Національної ради розказав про етапи роботи над проектом. Зокрема, одним із ключових він назвав розробку Покрокової інструкції "Організація місцевого радіомовлення, мовлення територіальних громад в Україні", яка описує алгоритм одержання ліцензії на місцеве мовлення. Вона пояснює, як замовити частоту для свого села, селища, містечка, як підготувати документи на конкурс, оголошений Національною радою, і яке потрібно технічне обладнання, щоб запустити власне мовлення. Цей документ є на сайті Національної ради, і наступного року його буде оновлено, враховуючи отриманий досвід. Стосовно оголошення наступних конкурсів для розвитку мовлення громад Сергій Костинський повідомив, що надалі з'явиться невелика новація і до мовників, які можна ретранслювати, долучиться військова радіостанція "Армія FM", оскільки до Національної ради неодноразово надходили заявки щодо ретрансляції саме цього мовника. Водночас він закликав місцеві компанії звертатись до регулятора за прорахунком частот. "Не чекайте рішень з Києва, місцеве мовлення і медіа громад починається з вас. Якщо ви хочете потрапити в ефір, замовте частоту", - наголосив він. У першій панельній дискусії щодо законодавчого регулювання медіа громад в Україні також взяли участь Голова правління Європейського Форуму Медіа Громад Біргітте Яллов, телеком-експерт Андрій Соломаха, керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова, медіа-юрист ГО "Інститут розвитку регіональної преси" Людмила Панкратова, голова правління ГО "Черіті Тюнер" Павло Новіков. Модерувала обговорення виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова (Джерело: Сайт Нацради).
 • 14.12.2018 14 грудня в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка, заступника голови Уляни Фещук і члена Національної ради Валентина Коваля із головою Офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом. Метою зустрічі було знайти можливі шляхи співпраці Ради Європи із регулятором під час виборів, що мають відбутися в Україні наступного року. Юрій Артеменко передусім подякував Мортену Енбергу за підтримку Національної ради в попередні роки та численні проекти, які реалізовує Рада Європи для вдосконалення українського законодавчого поля, в тому числі й медійного. Водночас під час зустрічі було зазначено, що за останні роки жодних змін у законодавстві, які б регулювали діяльність засобів масової інформації під час виборів, не відбулося. Тому Національна рада і далі стикається із тими проблемами, що й раніше, - неможливістю застосовувати санкції за порушення телерадіоорганізаціями законодавства про вибори. Було зауважено і про нові тенденції, які спостерігаються цьогоріч: поширення матеріалів про кандидатів на вибори ще до початку офіційного старту виборчої кампанії, прагнення деяких медіа змінити логотипи відповідно до прізвищ певних політиків чи найменувань політичних партій. Сторони обмінялися думками про те, як вони зможуть співпрацювати у виборчий період, і домовилися про періодичні зустрічі під час виборчих кампаній (Джерело: Сайт Нацради).
 • 13.12.2018 13 грудня Національна рада України з питань телебаченні і радіомовлення задовольнила заяви "Телерадіокомпанії "Громадське радіо" і видала їй дозволи на тимчасове мовлення на частоті 91.4 МГц у м. Гірнику Донецької області і на частоті 98.1 МГц у с. Бахмутівці Новоайдарського району Луганської області. Термін дії цих дозволів - 1 рік із дати ухвалення рішення. Крім того, "Громадське радіо" має дозволи на тимчасове мовлення на частотах 103.8 МГц у м. Волновасі, 90.9 МГц у м. Краматорську, 89.1 МГц у м. Маріуполі Донецької області та на частотах 87.7 МГц у м. Лисичанську, 90.2 МГц у м. Старобільську, 101.8 МГц у с-щі Широкому Луганської області (Джерело: Сайт Нацради).
 • 13.12.2018 На засіданні 13 грудня члени Національної ради України з питань телебаченні і радіомовлення ухвалили рішення, відповідно до якого представника Національної ради в Харківській області Євгена Маслова буде звільнено 14 січня 2019 року у зв'язку із закінченням терміну призначення на цю посаду. Згідно з пунктом 1 статті 85 Закону України "Про державну службу" та статтею 1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" представник Національної ради в області призначається на посаду на конкурсній основі терміном на чотири роки. Ця посада у визначеному законом порядку буде виставлена на конкурс. Як повідомлялося раніше, 10 грудня звільнено також представника Національної ради в Кіровоградській області Сергія Каракуліна (Джерело: Сайт Нацради).
 • 13.12.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголошує конкурс на FM-частоту 104.6 МГц у місті Києві. Конкурсні умови опубліковані 13 грудня в газеті "Голос України" № 239. Вимогами до програмної концепції передбачено, що в загальному обсязі мовлення не менше як 50% мають становити музичні твори, віднесені до певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (джаз та/або класична музика). Передачі мають вестися лише українською мовою. Заяви на участь у конкурсі телерадіоорганізації можуть подавати з 11.01.2019 до 11.02.2019 (до 18:00) за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, тел. (044)-234-97-13. Підсумки конкурсу відповідно до п. б) частини п'ятої статті 25 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" мають бути підбиті до 11 квітня 2019 року (Джерело: Сайт Нацради).
 • 13.12.2018 Під час засідання 13 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати планової перевірки місцевого радіомовника ТОВ "ТРК "Арцизький телецентр", м. Арциз Одеської обл. (позивні "радіо Арсі"). За порушення програмної концепції та мовних квот до ліцензіата застосовано дві санкції - "оголошення попередження" і "стягнення штрафу". Ліцензією передбачено мовлення "радіо Арсі" на частоті 92.4 МГц у м. Арцизі та с. Кам'янському і на частоті 94.3 МГц м. Болграді. Однак перевірка виявила, що компанія не мовить у с. Кам'янському і м. Болграді, що є порушенням частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Така ситуація в с. Кам'янському спричинена несанкціонованим перенесенням передавача із с. Кам'янське в м. Арциз Одеської області, що суперечить умовам ліцензії. Також було змінено оператора зв'язку: за ліцензією - Одеська філія Концерну РРТ, фактично - ТОВ "Телерадіокомпанія "Арцизький телецентр". Дотримання умов ліцензії було проаналізовано на основі моніторингу, проведеного 28.10.2018 на частоті 92.4 МГц у м. Арцизі. Перевіркою зафіксовано порушення частини восьмої статті 28 профільного закону, оскільки ліцензіат не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Так, зменшено обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач (за ліцензією - 4 год. 30 хв./добу, фактично - 6 хв./добу), немає передбачених умовами ліцензії науково-просвітницьких (за ліцензією - 3 год./добу), освітніх (за ліцензією - 2 год./добу) та дитячих (за ліцензією - 1 год. 20 хв./добу) передач. Тому через такі порушення регулятор оголосив попередження "радіо Арсі" і зобов'язав його упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Водночас мовник припустився недотримання частини п'ятої статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" через те, що обсяг ведення передач державною мовою становив менше ніж 55% добового обсягу ведення передач, а саме 2,1%. Таке порушення є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною одинадцятою статті 72 цього закону. Тому Національна рада оштрафувала компанію на суму 979,71 грн (5% ліцензійного збору), яку вона має сплатити до державного бюджету у тридцятиденний термін (Джерело: Сайт Нацради).
 • 12.12.2018 Завтра, у четвер, 13-го грудня, протягом дня, до студії столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Слов'янськ - 89.0МГц, Очеретино - 89.1МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Станиця Луганська - 90.8МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Новоайдар - 91.6МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 48k., Інтернет-мовлення 96k. та Інтернет-мовлення 256k.) приходитимуть учасники фестивалю Пісні, народжені в АТО. Стежте за ефіром станції. Включення відбуватимуться при першій-ліпшій нагоді. А о 19:00 "Армія FM - Військове радіо" починає пряму трансляцію самого фестивалю!!! (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 12.12.2018 Три українські радіостанції - Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ) і UA:Радіо Промінь (НСТУ) - розпочали мовлення на окупованій території Донецької області. Про це повідомили у департаменті інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації. Ретрансляція здійснюється з 190-метрової теле- та радіовежі у місті Гірник за 15 км від лінії розмежування. Радіус покриття сигналу становить 90 км, у тому числі на непідконтрольну українській владі територію. Таким чином, на окупованій території вже офіційно мовлять шість українських FM-радіостанцій: Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ), UA:Радіо Промінь (НСТУ). Армія FM, UA: Українське радіо, Країна FM. Аналогове мовлення здійснюють телеканали UA: Донбас (НСТУ) та UATV. Незабаром відбудеться запуск ще восьми радіостанцій та восьми цифрових телеканалів. В облдержадміністрації додали, що окупаційна влада намагається глушити сигнал з Гірницькій телевежі безпосередньо в окупованому Донецьку, однак це не заважає поступово збільшувати кількість мовників на нових частотах і, таким чином, обходити перешкоди (Джерело: Портал "Новое Время").
 • 12.12.2018 В ефірі Першого каналу "Українського радіо" та радіо "Культура" 17 грудня з 16:10 до 16:50 оголосять підсумки ХVIII радіодиктанту національної єдності. Про це у Фейбуку написала кураторка акції Аліна Акуленко. "Нам буде про що поговорити, окрім розділових знаків", - зазначила вона. За словами пані Акуленко, на адресу "Українського радіо" надійши тексти радіодиктантів, вкладені в конверти листи з малюнками, фотографіями і розповідями. "Листи з таких крихітних сіл, куди навіть не кожен поштовий голуб долетить. Тому три села зібралися, написали усі разом радіодиктант і ... найняли кур'єрську службу доставки нової пошти. Не тому, що свято вірили у бездоганність робіт і абсолютну орфографічну перемогу над іншими селами, а через те, що - а як може бути інакше? Як? Бо це ж спільна справа, і від кожного листа - залежить загальна кількість листів", - поділилася Аліна Акуленко. Вона розповіла, що листи з радіодиктантами прийшли не лише з України. "Листи з таких далеких країн, де все інакше, як у нас: не зима, а літо, не вечір, а ранок. Але як же болить і тужить серце за ось тієї Україною, до якої, може, летіти й недовго, але дорого. А кому - то вже й нема до кого більше їхати й летіти. І як тут не писати, коли пишеться то не рукою, а серцем. А серце те звучить на одній хвилі із такою кількістю розкиданих по світу сердець, що якоїсь миті радіодиктант починає звучати як міжнародний мовний симфонічний оркестр, а не диктант", - зазначила кураторка. Також листи прийшли з Донецька і Криму. Алінка Акуленко вважає, що це "маленький подвиг". "Листи з Донецька. Звідки поки що долітають лише електронні поштові голуби. Але долітають. І де теж можна було слухати й писати радіодиктант. Хоч і лягав сайт. Хоч і уривалися стріми. Але ж був підкаст. Тож хто захотів, той зміг. І чимало хто захотів і зміг. Бо це - не питання блокування сигналів і комунікацій, а питання особистісного вибору. Дякую, Донецьку! Листи з Криму. Принесені крилами не лише голубів електронних, але й поштарів звичайних. Конверти зі штемпелем "Почта России" і таким невимовно щирим "в побуті розмовляю рідною українською мовою, телебачення у мене також українське" зізнанням у конверті, що аж крається серце. І зворотню адресу вкладено, і навіть телефон. А ти дивишся на цей лист, і розумієш, що ось він - маленький подвиг. Один із маленьких подвигів", - розповіла Аліна Акуленко. Вона додала, що прийшли тисячі листів, кожен з яких особливий. Нагадаємо, 9 листопада, у День української писемності й мови відбувся 18-й радіодиктант єдності. Він звучав на хвилях Першого каналу "Українського радіо" і радіо "Культура", транслювали наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах "UA: Перший", "UA: Крим" і "UA: Культура". 11 грудня на сайті "Українського радіо" опублікували текст радіодиктанту під назвою "Крила України". У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 11.12.2018 Мовлення у Барвінківському районі розпочато! Телерадіокомпанія "Слобожанське ФМ", заснована Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, вже в ефірі на частоті 103.4 МГц. Це перше і єдине в районі радіо, сигнал якого покриває навіть найглухіші куточки Барвінківщини. Водій агрофірми "Подолівська" Андрій Власенко майже постійно за кермом. Кожного дня він возить на роботу та з роботи працівників із навколишніх сіл: Олександрівки, Григорівки, Іванівки, Грушевахи, Іллічівки та інших. Не нудьгувати в дорозі Андрію Івановичу допомагає музика - він завжди тримає в мікроавтобусі флешку з улюбленими піснями. Тепер ця флешка йому не потрібна, адже на Барвінківщині нарешті запрацювало радіо - розпочало мовлення "Слобожанське ФМ". "До цього у нас радіо не було, хіба що деінде "ловило" радіостанцію сусіднього Краматорська. А зараз їдеш - всюди є покриття, можна слухати музику досхочу, - каже водій Андрій Власенко. - У моєму автобусі їздять і робітники, і пайовики - усі задоволені, відгуки про радіо дуже схвальні. А я, мабуть, більше за всіх радію, адже весь час за кермом". "Слобожанське ФМ" недарма має девіз "Своє радіо": воно транслюватиме передусім місцевий контент. Вже найближчим часом в його ефірі з'являться новини Барвінківщини, інформаційні та рекламні оголошення, привітання, програми по заявках. "Для нашого району це дійсно подія. Люди налаштовуються на хвилю радіо "Слобожанське ФМ", дякують за гарний настрій та музику, дехто вже навіть надсилає оголошення. Кажуть, що це казковий подарунок до Нового року", - зазначає Дарина Ємець, представник ТРК "Слобожанське ФМ" в Барвінківському районі. Тим часом тривають приготування до початку мовлення на Балаклійщині та Великобурлуччині. Радійники обіцяють, що "Слобожанське ФМ" вийде в ефір у цих районах до кінця поточного року (Джерело: Сайт Соціального фонду благодійного розвитку).
 • 10.12.2018 В ефір сезону #зчистоголистка на хвилі івано-франківської онлайн-радіостанції "Urban Space Radio" (64k. AAC+ та 128k.) виходить новий гравець - програма "Гра в довгу" з ведучою Наталією Найдою! Наталю довго представляти не треба, багато хто знає Shuflia, Bukvica, Дрібнота та Framiore (бренд етичного одягу). "Гра в довгу" - це про креативний бізнес, який орієнтований на довготривалу перспективу, про питання жінки в бізнесі, побудову власного бренду, бізнес план і ще багато "про", яке важливо чути та обговорювати. А ще - це талановиті жінки. Слухайте сьогодні, об 11:00, перший випуск "Правила гри" з Танею Чиркою, СЕО Торгового дому Jhiva на "Urban Space Radio" (Джерело: Сторінка радіо "Urban Space Radio" у соцмережі Facebook).
 • 9.12.2018 У Харківській області триває освоєння частотного ресурсу, отриманого місцевими радіо мовниками в рамках проекту "радіомовлення громад". Зокрема, нова радіостанція "Слобожанське FM" розпочала нещодавно мовлення на частоті 103.4 МГц у Барвінкововому. Тим часом, радіостанція "Говорить Балаклія" розпочала мовлення на власних частотах у Балаклійському районі: Савинці - 87.8 МГц, Завгороднє - 90.6 МГц, Вишнева - 91.0 МГц, Донець - 92.5 МГц, П'ятигірське - 99.9 МГц (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 8.12.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в рамках роботи Комісії при Міністерстві інформаційної політики видала нові і перевидала чинні дозволи на тимчасове мовлення в Донецькій і Луганській областях радіостанціям Національної суспільної телерадіокомпанії України. Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці член Нацради Сергій Костинський. Частоти на мовлення отримали Перший, Другий і Третій канали Українського радіо, а також місцеві радіостанції - Українське радіо "Пульс" і Радіо Голос Донбасу. Радіостанції Суспільного на Донеччині й Луганщині можна слухати на таких частотах: 1. Перший канал Українського радіо: 98.6 МГц - Костянтинівка Донецької області; 88.2 МГц - Лисичанськ Луганської області. 2. UA: радіо Промінь: 95.8 МГц - Бахмутівка Луганської області; 92.1 МГц - Лисичанськ Луганської області. 3. UA: радіо Культура: 102.6 МГц - Гірник Донецької області; 91.6 МГц 0 Бахмутівка Луганської області. 4. Радіо Голос Донбассу: 87.9 МГц - Бахмут Донецької області; 100.3 МГц - Волноваха Донецької області; 90.4 МГц - Краматорськ Донецької області; 88.0 МГц - Маріуполь Донецької області; 88.0 МГц - Бахмутівка Луганської області. 5. Українське радіо "Пульс": 102.1 МГц - Біловодськ Луганської області; 101.9 МГц - Білолуцьк Луганської області; 100.1 МГц - Зоринівка Луганської області; 105.9 МГц - Лисичанськ Луганської області; 102.9 МГц - Марківка Луганської області; 103.5 МГц - Сватове Луганської області; 89.3 МГц - Станиця Луганська Луганської області; 102.1 МГц - Троїцьке Луганської області (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 7.12.2018 Робоча група зі створення правил захисту дітей у медіа, що діє при Національній раді, розробила і затвердила Спільний акт узгодження № 3 "Висвітлення засобами масової інформації теми участі дітей у збройних конфліктах". Це вже третій саморегулівний документ, спрямований на захист дітей від шкідливої інформації ЗМІ, який підписали провідні медіа-групи, суспільний мовник і НАМ. Традиційно лише "Inter Media Group" залишилася осторонь такої співпраці регулятора, індустрії й громадськості. Робота на розробленням правил, якими можуть керуватися засоби масової інформації у своїй діяльності, висвітлюючи чутливі теми, що можуть негативно впливати на психологічний і моральний розвиток дітей, розпочалася після публічного обговорення на початку 2016 року. Організацію цього процесу взяла на себе Національна рада, розуміючи, що медійну спільноту необхідно підштовхувати до напрацювання тих правил, які діють у більшості європейських країн. Найбільш відомий Кодекс мовлення Ofcom, який уже багато років є обов'язковим для медійників Великої Британії і який став зразком для вироблення медійних правил для інших країн. Робоча група, до якої, окрім фахівців Національної ради, входять представники телерадіорганізацій, виробників контенту, журналісти, медіа-юристи і психологи, упродовж цього часу розробила правила ще стосовно двох аспектів про захисту дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва та висвітлення засобами масової інформації теми суїциду. Вочевидь, це саме ті теми, які знаходять відгук у середовищі аудиторії, що споживає телевізійний продукт, і які викликають найбільше застережень від батьків, психологів та медіа-експертів. Документ про висвітлення тем суїцидів, який визначив певні рамки, за які не повинні виходити ЗМІ, важливий ще й з огляду на те, що в Україні 2017 року кількість суїцидів збільшилася, і країна за цими показниками входить до 25 країн світу, де фіксується найбільше подібних випадків. Отже, медіа з особливою увагою і відповідальністю повинні ставитися до висвітлення теми суїцидів, адже науково доведено, що широке і деталізоване висвітлення таких випадків, провокує збільшення кількості вчинених самогубств. За європейськими стандартами ЗМІ, крім того, що інформують суспільство про надзвичайні випадки, ще й повинні надавати інформацію, де можна отримати психологічну допомогу. Перший саморегулівний акт, про захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, стосувався створення й трансляції програм і передач за участі дітей або тих, де вони згадуються. Були потрактовані ті аспекти висвітлення подій, які не відображені в законодавчих нормах. У документі наголошується, що виробники мають пам'ятати, що вони повинні враховувати насамперед інтереси дитини, і що ці інтереси не можна ігнорувати за жодних умов. Зважаючи на ситуацію, в якій опинилася країна через агресію Російської Федерації, фахівці телерадіоінформаційної сфери розробили правила, що стосуються висвітлення ЗМІ питань, пов'язаних зі збройними конфліктами на території України, й того, як уберегти дітей від травматизації через поширення інформації воєнної тематики. Зокрема, саморегулівний акт № 3 стосується саме участі дітей у подіях, що пов'язані з тимчасовою окупацією української території, з проекцією на воєнні ситуації, що відбуваються в усьому світі. А більш широкий контекст цієї теми вирішено віднести до узагальненого питання - висвітлення медіа проявів насильства, яке робоча група почала опрацьовувати. Саморегулівний акт № 3 підписали медіа-групи "1+1 Media", "StarLightMedia", "Медіа Група Україна" і Національна суспільна телерадіокомпанія України. Висловило свою готовність підписати цей документ і Правління "Незалежної асоціації телерадіомовників", загальні збори якої мають відбутися наприкінці грудня. Саморегулівні акти № 1, № 2, і № 3 відкриті для підписання всіма телерадіокомпаніями України. Також їх положення у своїй роботі можуть застосовувати інтернет-видання та преса. Національна рада закликає всіх мовників долучатися до процесу вироблення правил висвітлення ЗМІ особливо важливих тем і в редакційній політиці керуватися розробленими саморегулівними актами, які допоможуть зробити український ефір якіснішим (Джерело: Сайт Нацради).
 • 7.12.2018 "Громадське радіо" повідомляє, що отримали від доброчинців 150 тис. грн через краудфандингову платформу "Спільнокошт". Про це у Facebook повідомила журналістка "Громадського радіо" Ліза Кузьменко. "Ми це зробили. Наші слухачі довірили нам 150 000 грн. на вихід новин на "Громадському радіо"", - написала вона. Нагадаємо, у жовтні 2018 року "Громадське радіо" повідомило, що потребує фінансової підтримки. Команда проекту збирала гроші на краудфандингу (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 6.12.2018 Радіостанція "UA:Українське радіо", яка входить до складу ПАТ "НСТУ", розширює покриття і нещодавно розпочала мовлення у місті Новоград-Волинський Житомирської області. У цьому місті програми станції транслюються на частоті 89.3 МГц. Нагадаємо - радіостанція виграла це частотне присвоєння на конкурсі 11.10.2018 р. (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 6.12.2018 6 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вирішила виставити на конкурс 4 частоти у FM-діапазоні в Києві. Це - 88.4 МГц, 97.2 МГц, 97.6 МГц і 104,6 МГц. Для усіх частот запропоновано різні програмні концепції мовлення. Член Національної ради Сергій Костинський поінформував про те, що разом з управлінням контролю та аналізу телерадіомовлення було проведено аналітичну роботу і вивчено питання, як на вітчизняному ринку представлені різноманітні формати мовлення. Із 15 загальнонаціональних мовників 11 працюють у форматі музично-розважальному чи розважально-музичному. Із них 9 - це популярна сучасна музика і ще 2 - шансон, електронна і танцювальна музика. Також у загальнонаціональному радіопросторі наявні 2 інформаційні радіостанції. Взагалі на українському ринку не представлені такі формати як фолк, джаз, блюз. Створення форматних радіостанцій сприятиме розвитку різних сегментів музичної індустрії, вважає Сергій Костинський. Тож були затверджені конкурсні умови для 4-х конкурсів. Компанія, яка мовитиме на частоті 88.4 МГц, у загальному обсязі мовлення має транслювати не менше як 60 відсотків соціально важливих передач (інформаційних і соціально-політичних) для забезпечення інформаційних потреб громадян. Обсяг ведення передач українською мовою має сягати 80 відсотків. На частоті 97.2 МГц не менше як 50 відсотків мають становити передачі певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (інформаційні, освітні та розважальні передачі). 100-відсотково при веденні передач має звучати українська мова. Переможець мовлення на частоті 97.6 МГц має готувати до ефіру щонайменше 50 відсотків передач певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (культурно-мистецькі та освітні передачі), а також вести передачі лише українською мовою. Джазова та/або класична музика згодом звучатиме на частоті 104.6 МГц. Конкурсними умовами передбачено, що таких передач має бути не менше як половина загального обсягу, й усі програми мають звучати лише українською. У всіх чотирьох конкурсах заборонено ретрансляцію програм і використання вихідних даних інших мовників. Повідомлення про оголошення конкурсу Національною радою незабаром буде опубліковано в газеті "Голос України" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 6.12.2018 6 грудня під час засідання Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула кандидатури до входження до складу Громадської ради та шляхом рейтингового голосування обрала серед них 15 нових членів. Всього до регулятора надійшло 35 заяв претендентів. Громадська рада обирається на 2 роки. У зв'язку з тим, що 30 серпня 2018 року закінчилися повноваження Громадської ради, затвердженої 29 вересня 2016 року, регулятор оголосив конкурс на формування її нового складу. 18 листопада термін приймання заяв на участь у конкурсі завершився. Під час засідання члени Національної ради заслухали присутніх претендентів та в результаті голосування сформували новий склад Громадської ради. Так, її членами було обрано: 1. Олена Андрієнко; 2. Сергій Бойко; 3. Вікторія Веселовська; 4. Олександр Глущенко; 5. Арсен Жумаділов; 6. Світлана Коробіна; 7. Мар'яна Кучерук; 8. Василь Мєзєнцов; 9. Катерина М'ясникова; 10. Любов Найдьонова; 11. Сергій Сьомкін; 12. Олександр Федієнко; 13. Мирослав Хом'як; 14. Олександр Янковський; 15. ГО "Інститут масової інформації" як колективний член. Аргументуючи свої голоси, члени Національної ради пояснили, що на противагу представникам великих медіа-груп вони надали підтримку фахівцям нових для Громадської ради напрямів діяльності, приміром галузі кіно та реклами. Голова національної ради Юрій Артеменко висловив сподівання, що новообраний склад демонструватиме ефективну роботу. Водночас із цим він також нагадав, що до 20 грудня цього року Громадська рада має провести перше засідання, на якому нові члени повинні визначити план першочергової роботи, а також обрати голову і секретаря. Відповідно до положення про Громадську раду до її складу могли претендувати усі бажаючі представники професійних недержавних неприбуткових організацій, асоціацій, які легалізовані у встановленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці сфери, яка стосується предмету регулювання Національної ради (Джерело: Сайт Нацради).
 • 6.12.2018 Відповідно до вимог законодавства щодо забезпечення тимчасового мовлення в окремих населених пунктах країни Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 6 грудня переоформила і видала дозволи на тимчасове мовлення ПАТ "НСТУ", ТОВ "ТРК "Галичина", ТОВ "ТРК "Тризуб ФМ", "ТРК "Можливість", ТОВ "ТРК Клас" і Центральній Телерадіостудії Міністерства оборони України. Дозволи видано в таких населених пунктах: 1. Для Національної суспільної телерадіокомпанії України - Донецька область: Бахмут - 87.9 МГц, Волноваха - 100.3 МГц, Гірник - 102.6 МГц, Костянтинівка - 98.6 МГц, Краматорськ - 90.4 МГц, Маріуполь - 88.0 МГц, Гірник - 25 ТВК; 2. Луганська область: Бахмутівка - 88.0 МГц, Бахмутівка - 91.6 МГц, Бахмутівка - 95.8 МГц, Біловодськ - 102.1 МГц, Білолуцьк - 101.9 МГц, Зоринівка - 100.1 МГц, Лисичанськ - 88.2 МГц, Лисичанськ - 92.1 МГц, Лисичанськ - 105.9 МГц, Марківка - 102.9 МГц, Сватове - 103.5 МГц, Станиця Луганська - 89.3 МГц, Троїцьке - 102.1 МГц. 2. ТОВ "ТРК "Галичина" - Бахмут Донецької області - 96.3 МГц. 3. ТОВ "ТРК "Тризуб ФМ" - Гірник - 105.1 МГц, КПВВ "Гнутове" Донецької області - 102.2 МГц. 4. "ТРК "Можливість" - Гірник Донецької області - 105.5 МГц. 5. ТОВ "ТРК Клас" - Костянтинівка Донецької області - 90.1 МГц. 6. Центральна Телерадіостудія Міністерства оборони України ("Армія FM - військове радіо") - Широкий Луганської області - 91.9 МГц. Дозволи на тимчасове мовлення видані терміном на 1 рік (Джерело: Сайт Нацради).
 • 6.12.2018 6 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення замовити в ДП "Український державний центр радіочастот" прорахунок нових частотних присвоєнь для потреб аналогового звукового, аналогового телевізійного (тимчасового) і цифрового наземного телевізійного мовлення у стандарті DVB-T2. Так, Національна рада звернеться до УДЦР щодо 4 телевізійних цифрових каналів у Івано-Франківській області і 1 телеканалу в Закарпатській області. Також буде замовлено 6 частот - по 3 в Донецькій і Луганській областях - для тимчасового телемовлення. Водночас, враховуючи пропозиції телерадіокомпаній щодо прорахунку нових частотних присвоєнь, регулятор замовить 10 радіочастот у Кіровоградській, Луганській, Харківській, Херсонській областях (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2018 Українське радіо готує тематичні програми до Дня Збройних сил України. 6 грудня в ефірі Першого каналу Українського радіо слухачі почують програми, присвячені Збройним силам України. О 8:35 у програмі "Сьогодні.Зранку" керівник Українського мілітарного центру Тарас Чмут розкаже, чим сьогодні престижна служба у Збройних силах України. О 13:10 у програмі "Сьогодні.Вдень" на Українському радіо та "РадіоДень" на телеканалах Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ та UA: КРИМ ведуча Галина Бабій поговорить про матеріальне забезпечення і перехід на стандарти НАТО українських військ із гостем студії - генерал-лейтенантом запасу, кандидатом військових наук, доцентом, незалежним військовим експертом Юрієм Радковцем, а також згадають про цивільний контроль Збройних сил України. О 8:12 на Радіо Культура гостем ранкової програми "Культура.Live" стане художник, геральдист та співавтор нової концепції одностроїв і знаків розрізнення українського війська Олекса Руденко. О 9:10 на Радіо Промінь у ранковій програмі "РанокПРО" гість студії, військовий експерт Дмитро Снєгірьов розкаже про українську армію і реабілітацію військових (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 5.12.2018 До дня Збройних сил України столична сателітарна мережева станція "Армія FM - Військове радіо" (Київ - T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Слов'янськ - 89.0МГц, Очеретино - 89.1МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Станиця Луганська - 90.8МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Новоайдар - 91.6МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 48k., Інтернет-мовлення 96k. та Інтернет-мовлення 256k.) підготувала насичену програму: з 7:00 в прямому ефірі ловіть вітання від ведучих станції; о 10:00 наживо музичне вітання від військових музикантів; об 11:00 - спецефір, присвячений людям, без яких не було б сьогоднішніх ЗС України - волентерів; о 12:00 - привітання та презентація нової пісні від Світлани Тарабарової та Ярмака. З 14:00 до 16:00 у прямому ефірі - Привіт-тайм (номер прямого ефіру - (067)-430-84-59). О 17:10 - програма "Оборонна аналітика" підготувала звіт діяльності війська за цей рік. І о 18:10 "Армія FM" підсумовує день інформаційно-розважальною "Вечірньою перевіркою" (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 5.12.2018 У львівської онлайн-радіостанції "Сковорода" (256k.) з'явилася програма Easy Friday із ведучою Юлією Гемберг. Про це йдеться в релізі радіостанції, який цитує інтернет-видання "Детектор Медіа". Повідомляється, що нова програма - це розмови з гостями, які займаються проектами у сферах музики, мистецтва, дизайну, ІТ та інших креативних індустрій. "Це анонси найцікавіших подій, які відбуватимуться на вихідних у великих містах України", - повідомляє прес-служба. Програма виходитиме у прямому ефірі щоп'ятниці з 10:00 до 12:00, кожного разу на новій локації (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 4.12.2018 4 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону щодо обов'язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою за два роки їх дії. Члени Національної ради Валентин Коваль і Сергій Костинський представили результати моніторингу ефірів 15 загальнонаціональних та 175 регіональних і місцевих FM-радіостанцій і озвучили динаміку зростання української мови в радіоефірі. У прес-конференції також взяли участь виконавчий продюсер "Радіо "Промінь" Максим Яковенко, лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя і співачка Alyosha. Валентин Коваль сказав про те, що квоти виникли як наслідок певного ставлення до самих себе, свого народу, своєї історії і як відповідь на зовнішню ситуацію. "Ми почали ідентифікувати себе як українці і завдяки мові також", - наголосив він. Запроваджені законом квоти спричинилися до того, що радіостанції стали більше шукати виконавців українською, і підтримка зробила можливим зростання, а декого із виконавців навіть повернула до української мови. Він навів показники дотримання норм щодо української мови і пісні на загальнонаціональних радіостанціях. У період із листопада 2017 до жовтня 2018-го року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою мала становити не менше ніж 30%, а обсяг ведення передач українською мовою - не менше ніж 55%. Середня частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях у другий рік дії мовних квот становила 51%, що порівняно з першим роком (листопад 2016 - жовтень 2017 року) більше на 4 відсоткових пункти. У 5-ти радіостанцій вона перевищила середнє значення: "Країна FM" - 100%; "UA: Радіо Промінь" - 98%; "UA: Українське радіо" - 91%; "UA: Радіо Культура" - 73%; "Радіо НВ" - 56%. Найбільше зростання україномовних пісень відбулося в ефірі 7-ми радіостанцій: "Радіо НВ" - 13 відсоткових пунктів; "Наше радіо" - 9 в. п.; "UA: Українське радіо" - 8 в. п.; "Русское радио - Україна" та "Перець FM" - 6 в. п.; "Ретро" та "Люкс FM" - 5 в. п. Квота на ведення передач українською мовою, за словами Валентина Коваля, перевиконувалася від початку її введення. "Тобто мовлення українською мовою не стало чимось важким для співробітників радіостанцій і головне - для менеджменту радіостанцій, що дуже приємно", - зауважив він. Моніторинг Національної ради показав, що в середньому 86% передач на загальнонаціональних радіостанціях звучали українською мовою. Порівняно з минулим роком цей показник збільшився на 2 в. п. Таким чином, перевиконання квоти ведення передач українською мовою для радіостанцій загальнонаціонального покриття становить 31 в. п. У 7-ми радіостанцій обсяг ведення передач українською мовою перевищив середній показник. Це: "Країна FM" - 100% ; "UA: Радіо Промінь" - 100%; "UA: Радіо Культура" - 99%; "UA: Українське радіо" - 98%; "Ретро" - 91%; "Радіо НВ" - 90%; "KISS FM" - 88%. Також у період із листопада 2017-го до жовтня 2018 року кілька радіостанцій значно збільшили власні обсяги ведення передач державною мовою порівняно з минулим роком: "Наше радіо" - на 16 в. п.; "ХІТ FM" - на 10 в. п.; "Перець FM" - на 8 в. п.; "Русское радио - Україна" - на 7 в. п. ; "Мелодія FM" - на 6 в. п. Ці сухі цифри, підсумував Валентин Коваль, говорять про те, що обидва напрями квотування української мови як в пісенному матеріалі, так і в мові ведення передач максимально виконані й "для багатьох загальнонаціональних радіостанцій виявилися зовсім не складними" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2018 4 грудня під час прес-конференції, присвяченої підсумкам виконання радіостанціями вимог закону щодо обов'язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою упродовж двох років їх дії, за участі членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентина Коваля і Сергія Костинського, були представлені результати моніторингу ефіру 175 регіональних і місцевих FM-радіостанцій, які мовлять у населених пунктах, де проживає менше як 50 тис. громадян. За словами Сергія Костинського, велика кількість цифр, які нині оприлюднює регулятор, дають можливість аналізувати і більше розуміти, які тренди відбуваються сьогодні в радіоіндустрії, в музичній індустрії, і чи виграє країна від впровадження квот. Дані моніторингу Національної ради свідчать про те, що середній показник звучання пісень українською мовою на місцевих і регіональних FM-радіостанціях у другий рік дії мовних квот становив 48%, що порівняно з листопадом 2016 - жовтнем 2017 року більше на 4 відсоткових пункти. Отже, зафіксовано перевиконання визначеної законом квоти пісень українською мовою на 18 відсоткових пунктів. У 6-ти областях України частка україномовних пісень перевищила 50%. Це: Рівненська - 80%; Тернопільська - 78%; Івано-Франківська - 66%; Сумська - 61%; Волинська - 58%; Львівська - 52%. У 7-ми областях України зростання обсягу україномовних пісень відбулося найдинамічніше: Луганська - на 15 в. п.; Закарпатська - на 12 в. п.; Волинська та Донецька - на 9 в. п.; Сумська, Кіровоградська та Херсонська - на 8 в. п. Стосовно мови ведення програм і передач, то в середньому 92% передач в ефірі регіональних і місцевих FM-радіостанцій вийшли державою мовою. Це на 4 в. п. більше ніж минулого року, розповів Сергій Костинський. Перевиконання показника, визначеного законом, у листопаді 2017 - жовтні 2018 року становить 37 в. п. У 4-х областях передачі ведуться лише українською мовою: Волинській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій. Високий відсоток державної мови в ефірі, що значно перевищує середній показник, зафіксовано в таких областях: Львівська і Черкаська - 98%; Івано-Франківська - 97%; Чернігівська і Тернопільська - 95%; Запорізька, Сумська і Закарпатська - 94%. Найбільше зростання частки обсягу ведення передач українською мовою відбулось у 8-ми областях України: Хмельницька і Херсонська - на 12 в. п.; Миколаївська і Вінницька - на 9 в. п.; Черкаська, Дніпропетровська, Луганська і Донецька - на 7 в. п. "За темпами зростання обсягів української мови і обсягів української пісні в ефірі місцевих і регіональних радіостанцій можемо зазначити, що схід, захід, північ, південь і центр - разом. Незалежно від того, в якому куточку України знаходиться область, там надзвичайні показники зростання української мови і українських пісень. Тобто, Україна - єдина, - резюмував Сергій Костинський. - Незалежно чи то Донецька область чи Луганська, Херсонська, Запорізька чи Закарпатська - всюди зростають показники української мови і української пісні". У період із листопада 2017 до жовтня 2018-го року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою мала становити не менше ніж 30%, а обсяг ведення передач українською мовою - не менше ніж 55%. У прес-конференції також взяли участь співачка Alyosha, лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя і виконавчий продюсер "Радіо "Промінь" Максим Яковенко (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2018 Без державного регулювання - закону, що був ухвалений Парламентом, і принципової політики Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо виконання законодавчих вимог - таких показників обов'язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою, які є нині, не було б. Про це свідчать результати аналізу моніторингу мовлення вітчизняних радіостанцій за два роки. Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції "Укрінформ" підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону. За словами члена Національної ради Сергія Костинського, саме принциповий підхід регулятора став підґрунтям для того, щоб законодавчі вимоги були втілені в життя цілковито і відбулася реальна імплементація закону. Однозначна позиція Національної ради застосовувати штраф за порушення навіть 0,1% квоти, дала сигнал ринку, що закон треба виконувати. "Практика Національної ради підтверджує, що закон починають виконувати тоді, коли ніхто не йде на компроміс, коли жорстко застосовуються санкції за будь-яке порушення… І для нас стало важливим показати, що ти можеш порушити закон на 0,1% або на 1% - неважливо, - навіть якщо у твоєму ефірі не вистачає однієї пісні, буде призначено штраф", - сказав він. Тобто показники, які ми сьогодні маємо, ­- це результат саме державної політики, а не наслідок саморегулювання індустрії. Тема про те, як регулятор спонукав мовників виконувати законодавчі вимоги, досить важка і непроста, заявив Сергій Костинський. "Але на сьогодні - наголосив він, - ми маємо практику, як забезпечити реальне виконання закону. Таким чином, і громадські активісти, які, власне, й ініціювали зміни у законодавстві та були "адвокатами" введення мовних квот, і слухачі визнають: так, справді, українська мова є, так, справді, збільшилася кількість пісень українською мовою". Із листопада 2016 року по жовтень 2018-го фахівці Національної ради провели моніторинг майже 34 000 годин ефіру радіостанцій. Постійно аналізувалися програми 15 загальнонаціональних та 175 місцевих і регіональних радіостанцій. Результати засвідчують, частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 51%, на регіональних і місцевих - 48%, а середній показник ведення передач українською мовою на вітчизняних загальнонаціональних і регіональних радіостанціях - відповідно 86% і 92%. У прес-конференції також взяли участь член Національної ради Валентин Коваль, виконавчий продюсер "Радіо "Промінь" Максим Яковенко, лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя і співачка Alyosha (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2018 У період із листопада 2017 по жовтень 2018 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення лише 5 разів стягнула штраф із радіостанцій за порушення норм закону щодо обов'язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою. Такі дані озвучив під час прес-конференції 4 грудня член Національної ради Сергій Костинський. Регулятор цього дня підбивав підсумки двох років дії мовних квот на радіо. Загальна сума штрафів за цей період становила 722 295,8 грн. У листопаді 2016 - жовтні 2017 року таких санкцій було 17. За два роки Національна рада призначила радіостанціям три найбільші штрафи майже на мільйон гривень за недотримання квот пісень українською мовою. І щоразу, повідомив Сергій Костинський, для виконання норми закону радіостанціям не вистачало лише однієї пісні. Так, "Радіо НВ" - не вистачило 7% для виконання квоти щодо україномовних пісень в ефірі. Штраф, тобто вартість однієї пісні, для радіостанції сягнув 349 449,49 грн. "Радіо П'ятница" не вистачило 1% для виконання норми закону. Штраф становив 327 842,23 грн. "Радіо Ера FM" - не вистачило 2%, і штраф дорівнював 317 438,21 грн. Сергій Костинський наголосив, що Національна рада дуже пильно стежить за тим, щоб норми закону виконувалися. "Для нас надзвичайно принциповим є виконання закону… Ми нікому не робимо компроміс, ні для кого не робимо знижки, порушив - буде штраф, неважливо наскільки ти велика радіостанція, наскільки маленька радіостанція, все одно буде штраф", - сказав він. Загалом за два роки після впровадження законодавством обов'язкової частки україномовних пісень і ведення передач державною мовою загальна сума 22 штрафів становить 1 724 252,3 грн. Із них 17 штрафів на загальну суму 1 616 880,75 грн стосуються саме квоти пісень українською мовою. "За показниками штрафів можна стверджувати: впровадження української мови в ефірі радіостанцій відбувається простіше, ніж впровадження пісень українською мовою. Найбільше штрафів саме за пісні", - підсумував Сергій Костинський. У період із листопада 2017 до жовтня 2018-го року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою мала становити не менше ніж 30%, а обсяг ведення передач українською мовою - не менше ніж 55%. У прес-конференції також взяли участь член Національної ради Валентин Коваль, співачка Alyosha, лідер гурту "Антитіла" Тарас Тополя і виконавчий продюсер "Радіо "Промінь" Максим Яковенко (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2018 3 грудня 2018 року в Одеській обласній державній адміністрації відбулася селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій, міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, на якій розглядалися питання покриття телевізійним мовленням територій Одеської області в умовах припинення аналогової технології та забезпечення мовлення вітчизняних компаній у прикордонних районах області. Представник Національної ради в Одеській області Олександр Салабай був співдоповідачем щодо цих тем. Підбиваючи підсумки припинення аналогового ефірного мовлення в Одеській області, Олександр Салабай відзначив, що найважливішим чинником безболісного переходу на цифрове телебачення стала поінформованість громадян про кінцевий термін використання аналогового телебачення, а також надання населенню роз'яснень із технічних аспектів зміни технологій. Завдяки проведенню інформаційної кампанії щодо вимкнення аналогового сигналу, звернень, скарг від мешканців прикордонних районів на впровадження цифрового мовлення не було. Ажіотажу щодо вимкнення аналогового сигналу також не спостерігалося. За інформацією окремих райдержадміністрацій, після вимкнення телевізійного аналогового сигналу на території області все ж таки незначна частина телеглядачів із категорії малозабезпечених громадян через неможливість придбання тюнерів позбавлена можливості дивитися загальнонаціональні канали, на яких транслюються соціально-політичні новини України, розважальні й культурологічні програм вітчизняного виробництва. Для зміцнення інформаційної безпеки і вирішення цих нагальних проблем виконавчі комітети місцевих рад надали до районних держадміністрацій свої пропозиції. У місцевих бюджетах на 2018 рік мають бути передбачені кошти для забезпечення соціально вразливих верств населення цифровими декодерами. Однак головним питанням для Одеської області залишається повноцінне покриття території телевізійним сигналом цифрової багатоканальної мережі провайдера програмної послуги ТОВ "Зеонбуд", яке забезпечує трансляцію загальнонаціональних, а також деяких регіональних і місцевих каналів. Представник Національної ради докладно розповів про ініціативу регуляторного органу зі створення локальних цифрових каналів у стандарті DVB-T2 для мовлення місцевих телекомпаній. На основі покрокової інструкції Національної ради "Організація місцевого цифрового мовлення для телерадіоорганізацій, які мають ліцензії на аналогове мовлення і не представлені в регіональних цифрових мультиплексах", Олександр Салабай презентував процес створення локальних цифрових каналів мовлення та відповів на всі запитання, які виникли в учасників наради. Це один із шляхів, який дає можливість невеликим телевізійним компаніям перейти на цифрові стандарти мовлення і забезпечувати жителів невеликих населених пунктів місцевою інформацією. Нагадаємо, що 22 листопада Національна рада визначила переможців конкурсу на мовлення у цифровому стандарті DVB-T/Т2 на вільних каналах багатоканальної телемережі на Одещині. 22 населені пункти області були розподілені на 4 зони, кожна з яких охоплює певний телевізійний канал, у межах якого мовлення є синхронним. На конкурс було виставлено 2 програми в кожній синхронній зоні. Переможцями в окремих населених пунктах стали такі місцеві мовники: ТОВ "Ріак-Інформ", "Телеканал "Здоровье", ТОВ "Балінформкомпанія" (Джерело: Сайт Нацради).
 • 3.12.2018 Сьогодні, та щопонеділка, о 17:00 слухайте в ефірі столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Слов'янськ - 89.0МГц, Очеретино - 89.1МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Станиця Луганська - 90.8МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Новоайдар - 91.6МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 48k., Інтернет-мовлення 96k. та Інтернет-мовлення 256k.) програму "Про військо". І ввечері ви дізнаєтесь про Державну спеціальну службу транспорту. Минулого року її перепідпорядкували Міністерству оборони України. У такий спосіб уникнули зайвого бюрократизму. А що відбулося за рік і які найголовніші функції у служби, дізнайтесь сьогодні о 17:00 (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 3.12.2018 4 грудня о 14:30 в Українському інформаційному агентстві Укрінформ за участі членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентина Коваля і Сергія Костинського та співачки Alyosha і лідера гурту "Антитіла" Тараса Тополі відбудеться прес-конференція на тему "Два роки мовних квот на радіо. Досвід забезпечення виконання закону". Під час прес-конференції будуть презентовані статистичні показники виконання мовних квот в ефірі 15 загальнонаціональних і 175 місцевих та регіональних FM-радіостанцій у листопаді 2017 - жовтні 2018 рр. Також буде проілюстрований досвід Національної ради із забезпечення виконання Закону щодо мовних квот на радіо та проаналізовано кумулятивний ефект для музичної індустрії. Адреса проведення прес-конференції: вул. Богдана Хмельницького, 8/16, м. Київ, Укрінформ. Акредитація за телефоном прес-служби Національної ради: (044)-278-75-75 або на e-mail: (Джерело: Сайт Нацради).
 • 2.12.2018 Вінницька радіостанція "Місто над Бугом" 101.8FM (101.8МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) пригощає і смакує! Ведучі і монтажери обирають піцу Starwood! Наталія Тодоровська запевняє - смачнішої піци не куштувала! Радіопіца - вигравайте смачний обід в кожен офіс. Розіграш піци від Starwood pizza та Радіо Місто Над Бугом - 101.8 FM: потрібно надіслати на вайбер 0670101800 повідомлення, в якому буде перераховано 5 інґридієнтів начинки. Їх можна обрати за цим посиланням. Розіграш "радіопіци" в ефірі 101.8 FM щобудня з 10:00 до 11:00. Доставка подарунка у м.Вінниця відбувається в день виграшу з 11:00 до 12:00. Удачі! (Джерело: Сторінка радіо "Місто Над Бугом" 101.8 FM у соцмережі Facebook).
 • 2.12.2018 МІП оновило інструкцію погодження в'їзду іноземних журналістів на територію Криму Оновлена інструкція діятиме на період запровадження воєнного стану в окремих областях України. Про це повідомляється на сайті Міністерства інформаційної політики України. "Міністерство інформаційної політики України спільно з Державною міграційною службою України та Державною прикордонною службою України вирішили на період дії правового режиму воєнного стану, введеного в дію Указом Президента України від 26 листопада 2018 року №393/2018 "Про введення воєнного стану в Україні", залишити в силі механізм доступу іноземних журналістів до тимчасово окупованого Криму в період воєнного стану, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. №367 "Про затвердження Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї", з дещо оновленою інструкцією, яка буде діяти на період, визначений Указом Президента України від 26 листопада 2018 року №393/2018 "Про введення воєнного стану в Україні"", - йдеться в повідомленні. Згідно інструкції, в'їзд іноземних журналістів в Крим та виїзд з нього здійснюватиметься за паспортним документом та наявністю спеціального дозволу. Дозвіл є одноразовим, тобто дозволяє лише один в'їзд та виїзд з Криму. Для наступного відвідування необхідно отримувати новий спеціальний дозвіл. Порядок його отримання викладено в інструкції. У МІП зазначають, що остаточне рішення про пропуск іноземних журналістів на територію тимчасово окупованого Криму буде прийматися Держприкордонслужбою "в рамках покладених на неї повноважень з впровадження правового режиму воєнного стану". Як відомо, Україна у зв'язку із запровадженням воєнного стану обмежила до 26 грудня в'їзд для іноземців та осіб без громадянства на окуповані території Донецької та Луганської областей та до анексованого Росією Криму. У МЗС зазначили, що заборона в'їзду на територію Криму стосується також іноземних журналістів. Заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила, що на територію ООС іноземним журналістам також обмежено в'їзд. Пізніше Держприкордонслужба повідомила, що іноземних журналістів зможуть пропускати в Крим (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 2.12.2018 Держприкордонслужба повідомила, що іноземних журналістів зможуть пропускати в Крим. Раніше у МЗС повідомили, що іноземним журналістам буде заборонено в'їжджати на територію Криму на час запровадження воєнного стану. Про можливість для представників іноземних ЗМІ потрапити на територію анексованого Росією Криму повідомляється на сайті Держприкордонслужби України. "У період воєнного стану пропуск осіб до ТОТ АР Крим через адміністративну межу здійснюватиметься тільки за українськими документами. В той же час виключення будуть прийматися у відношенні представників іноземних медіа, правозахисних організацій, гуманітарних місій та ін., у разі наявності у них необхідних документів та отриманих спеціальних дозволів, виданих Державною міграційною службою України, як це передбачено законодавством. В кожному окремому випадку прийматимуться виключні рішення безпосередньо в контрольних пунктах в'їзду-виїзду", - йдеться в повідомленні. Також Держприкордонслужба зазначає, що в районі проведення операції Об'єднаних сил (ООС) "право перетину лінії зіткнення матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ та Червоного Хреста", решту інозмеців пропускатимуть на окуповані території "при наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії зіткнення з гуманітарною метою". Як відомо, Україна у зв'язку із запровадженням воєнного стану обмежила до 26 грудня в'їзд для іноземців та осіб без громадянства на окуповані території Донецької та Луганської областей та до анексованого Росією Криму. У МЗС зазначили, що заборона в'їзду на територію Криму стосується також іноземних журналістів. Заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила, що на територію ООС іноземним журналістам також обмежено в'їзд. У Міністерстві інформполітики України заявили, що працюють над механізмом доступу іноземних журналістів до Криму (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 1.12.2018 Як відомо, Україна у зв'язку із запровадженням воєнного стану в десяти областях обмежила в'їзд на окуповані території Донецької та Луганської областей для іноземців та осіб без громадянства. Обмеження стосується також журналістів. Про це "Громадському телебаченню" повідомила заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова. "З міжнародною аудиторією виникає питання, яке от щойно з'явилося, це те, що в'їзд на окуповані території заборонений всім іноземним громадянам, серед них є і журналісти. Для них діяла спрощена процедура в'їзду на окуповані території. З одного боку, ми розуміємо, що журналісти - це окрема категорія, в діяльності якої ми зацікавлені. Але мова йде поки про 30 днів, тому ми сподіваємося на розуміння іноземних колег, і що це не вплине на висвітлення питань України", - сказала вона. Як відомо, Україна у зв'язку із запровадженням воєнного стану в десяти областях обмежила в'їзд на окуповані території Донецької та Луганської областей для іноземців та осіб без громадянства. Таке рішення було ухвалено командувачем Операції об'єднаних сил Сергієм Наєвим. Також Державна прикордонна служба України повідомила, що для іноземців закритий в'їзд до анексованого Росією Криму у зв'язку з воєнним станом. Заборона стосується також іноземних журналістів. Українським журналістам можна в'їжджати до Криму й надалі. У Міністерстві інформполітики України заявили, що працюють над механізмом доступу іноземних журналістів до Криму (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 1.12.2018 У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що працюють над механізмом доступу іноземних журналістів до Криму. Раніше Держприкордонслужба України повідомила, що для іноземців закритий в'їзд до анексованого Росією Криму у зв'язку з воєнним станом. Про це повідомляється на сайті Міністерства інформполітики України, який цитує інтернет-видання "Детектор медіа". "У зв'язку із запровадженням Державною прикордонною службою України обмежень на в'їзд для іноземних громадян на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим на час дії правового режиму воєнного стану, Міністерство інформаційної політики у контакті з Державною міграційною службою і Державною прикордонною службою України працюють над виробленням процедури, яка забезпечить механізм доступу іноземних журналістів до тимчасово окупованого Криму", - йдеться в повідомленні. Раніше Державна прикордонна служба України повідомила, що для іноземців закритий в'їзд до анексованого Росією Криму у зв'язку з воєнним станом. Заборона стосується також іноземних журналістів. Українським журналістам можна в'їжджати до Криму й надалі (Джерело: Портал "Детектор медіа").

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини листопада 2018

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100
Сова - поиск в Украине

© Борис Скуратівський, 1999-2018