Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

Конференція "РадіоUA"

Журнал "Телерадіокур'єр"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Портал любителей Авторадио

• Лилин Киев

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Листопад 2018 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 30-31 травня 2018 р. У столиці відбудеться XXІV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".
      • 15-17-го травня у столиці проходив MIT Kyiv. Мedia Innovations Technologies -міжнародна зустріч провідних медіа менеджерів України та інших країн регіону, що присвячена кращим практикам та інноваціям в сфері телебачення, радіо, онлайн медіа. Подробиці - в розділі "Оголошення".
      • 13 квітня 2018 р. в Києві відбулася ІХ конференція "Нові медіа - нові можливості", орієнтована на інноваційний розвиток традиційних медіа. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Тех-каталог  

  • Радіоанонс

  • Новини жовтня 2018

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  XXIV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок: 30-31.05.2018  
 • 19.11.2018 В ефірі вінницької радіостанції "Місто над Бугом" 101.8FM (101.8МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) - ціла година інтерактиву та вітань "Смайл з доставкою" з Альоною Єлагіною, з 11:00 до 12:00 щобудня. Надсилайте повідомлення у вайбер на номер (067)-010-18-00 та передавайте вітання рідним та коханим, друзям і коллегам (Джерело: Сторінка радіо "Місто Над Бугом" 101.8 FM у соцмережі Facebook).
 • 18.11.2018 Радіостанція "Пульс FM", що входить до структури філії НСТУ в Луганській області, вже мовить на новій частоті у с.Бахмутівка на Луганщині. Нагадаємо - у серпні згідно із рішенням НР - радіостанції було виділено нову частоту - 104.0 МГц. Раніше мовлення відбувалося на частоті 95.8 МГц (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 16.11.2018 24 листопада в Україні вшановується пам'ять жертв голодоморів і відповідно до Указу Президента України від 26.11.1998 № 1310/1998 відзначаються 85-і роковини Голодомору 1932-1933 років. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертає увагу телерадіоорганізацій на необхідність внесення у цей день відповідних змін до програм теле- та радіопередач. При плануванні програм і передач на цей день необхідно керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412) (Джерело: Сайт Нацради).
 • 16.11.2018 16 листопада голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук і член Національної ради Сергій Костинський відвідали із робочим візитом Дніпро. Вони зустрілися із головою Дніпропетровської облдержадміністрації Валентином Резніченком, а також поспілкувалися із представниками майже 50-ти телерадіокомпаній і провайдерів програмної послуги області про зроблене і плани на майбутнє. Передусім Юрій Артеменко привітав медійників із професійним святом і вручив багатьом із них нагороди від національного регулятора. Серед питань, які обговорювалися під час виїзного засідання, - перехід на цифрове мовлення, діяльність кабельних операторів, перспективи створення локального мультиплексу. Юрій Артеменко нагадав, що такий мультиплекс було створено в Одеській області, тож, можливо, і телерадіоорганізацій Дніпропетровщини зацікавить така можливість. Йшлося і про мовлення громад та можливе підвищення тарифів великими медіа-групами. Сергій Костинський акцентував увагу на тому, що з 8 листопада повною мірою запрацювали вимоги закону щодо обов'язкової часки української мови в ефірі радіостанцій. Не менше як 35% пісень і не менше як 60% передач тепер мають звучати державною мовою. Також із 13 жовтня по-новому обчислюється частка передач українською мовою на телебаченні. "Місцеві, регіональні радіостанції перевищують квоти українською мовою. Завдяки цьому ми бачимо, що кількість якісних вітчизняних пісень в ефірах суттєво зросла. Це був перший етап, - сказав він. - Нині завершився перехідний етап щодо впровадження мовних квот на телебаченні. Ми розпочали моніторинг каналів відповідно до оновлених вимог". Сергій Костинський наголосив, що телеканалам не потрібно переозвучувати гостей програм і спікерів у новинах: "Не потрібно робити зайвої роботи… Кожна людина може висловлюватися тією мовою, яка зручна для неї. Питання квот стосується журналістів, ведучих, дикторів". Уляна Фещук торкнулася теми штрафів, зокрема за неподання інформації про медіа-власників. Вона подякувала телерадіоорганізаціям Дніпропетровщини за те, що вони сумлінно виконують цю норму закону, і цього року серед них штрафників не було. Учасники зустрічі висловили думки з обговорюваних тем, почули відповіді на свої запитання. Далі члени Національної ради поспілкуються з журналістами в ефірних студіях телеканалів, де розкажуть глядачам про ситуацію в медіа-просторі країни (Джерело: Сайт Нацради).
 • 16.11.2018 У третьому кварталі 2018 року трійку лідерів за охопленням і рейтингом радіослухання склали "ХІТ FM", "П'ятниця", "Люкс FM". На четвертій сходинці за охопленням - "Русское радио - Украина", за рейтингом - "Шансон". Про це свідчать дані третьої хвилі дослідження, яке проводить на замовлення міжгалузевого індустріального об'єднання "Радіокомітет" дослідницька компанія "Kantar TNS в Україні", повідомляє прес-служба "Радіокомітету". Опитування проводилося з 09.07 по 30.09.2018 року. Участь у ньому взяли мешканці України з міст із населенням понад 50 тис. осіб, віком від 12 до 65 років. Вибірка склала 10 485 респондентів. За даними дослідження, зросло середньотижневе охоплення в радіостанцій, які на даний момент займають першу трійку, в порівнянні з аналогічною хвилею 2017 року, а саме: "ХІТ FM", "Люкс FM", "П'ятниця". За даним показником у цій хвилі у топ-10 на 10-му місці з'явилася також радіостанція Relax, на відміну від попередньої другої хвилі 2018 року. За показником рейтингу AQH% топ-трійку радіостанцій склали "ХІТ FM", "П'ятниця", "Люкс FM". За даними дослідження, портрет аудиторії радіо такий: 55% - це чоловіки; 83% користуються інтернетом щодня; 63% одружені; 51% має вищу освіту; 59% має дохід вище середнього або високий. Дослідження RadioResearch проводиться компанією "Kantar TNS в Україні" методом комп'ютеризованого телефонного опитування слухання за вчорашній день Day after recall CATI (DAR CATI) на замовлення міжгалузевого індустріального об'єднання "Радіокомітет". Опитування проводиться серед населення міст України чисельністю 50 тисяч і більше, у віці 12-65 років. Дані поточної хвилі дослідження охоплюють період з 09.07 по 30.09 2018 року. Вибірка становила 10 485 респондентів (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 16.11.2018 Щорічно 17 листопада міжнародне студентство відзначає своє "професійне" свято - День студента. На честь свята столична мережева станція Dance radio KISS FM (Київ-106.5МГц, Генічеськ-88.5МГц, Тернопіль-89.0МГц, Вінниця-90.9МГц, Ужгород-97.9МГц, Кременчук-98.8МГц, Херсон-101.2МГц, Одеса-101.8МГц, Миколаїв-102.1МГц, Харків-102.4МГц, Кропивницький-103.4МГц, Черкаси-105.0МГц, Біла Церква-107.6МГц, Полтава-100.6МГц, Хмельницький-103.6МГц, Маріуполь-101.7МГц, Краматорськ-107.0МГц, Дніпро-106.8МГц, Запоріжжя-103.1МГц, а крім того - Інтернет-мовлення 32k. AAC+ та Інтернет-мовлення 128k.) підготувала Crazy Student's Day, а це означає, що в суботу, 17 листопада, з 11:00 до 18:00 станція буде виконувати всі побажання студентів! Так що надсилайте на Dance radio KISS FM свої привіти та поздоровлення. Ну і, звичайно ж, не забувайте замовляти треки - адже саме слухачі, є творцями цього святкового плейлиста. Налаштовуємося на хвилю THE BEST DANCE RADIO і танцюйте до упаду! (Джерело: Сайт радіостанції).
 • 16.11.2018 На ґаджетах у Google Play з оперативними системами iOS та Android можна скачати додаток suspilne.radio, що дозволяє слухати всі три радіостанції Суспільного мовника. 16 листопада, у День працівників радіо, телебачення і зв'язку України, Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила мобільний додатки для суспільного радіо, де доступне прослуховування "Українського радіо", радіо "Промінь" і радіо "Культура". Про це у себе на сторінці написав голова правління НСТУ Зураб Аласанія. "Найкраще свято - коли в умовах, м'яко кажучи, стриманого ставлення українських політичних еліт до незалежності Суспільного мовника, і як наслідок, дуже обмеженого ресурсу - запускається новий продукт на пристойному рівні. В даному випадку я говорю про мобільні додатки для Українського радіо, що створені Digital-командою Суспільного завдяки підтримці Офісу Ради Європи - в рамках проекту "Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні", - повідомив він. У Google Play з оперативними системами iOS та Android додаток має назву suspilne.radio. Варто зазначити, що у компанії є ідея перейменувати "Українське радіо" на Суспільне радіо. Цю інформацію 16 листопада озвучила в ефірі Христина Стець у програмі "Сьогодні. Вранці". Наразі ця пропозиція не затверджена. Нагадаємо, з березня 2018 року "Українське радіо" можна слухати через найпоширеніший додаток для радіо в світі TuneIn. Також слухати онлайн можна на сайті "Українського радіо" та на сторінках у Фейсбуку. Карта покриття суспільного радіо у діапазонах FM і УКХ доступна на сайті УР. Програми "Українського радіо" транслюються на супутнику Amos 3. Додамо, що 16 листопада "Українському радіо" виповнюється 94 роки. З нагоди Дня народження частина програм на каналах "Українського радіо" присвячена радійній тематиці (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 16.11.2018 Сьогодні Україна святкує День працівників радіо, телебачення та зв'язку! Як стверджують історичні факти, 94 роки тому - саме 16-го листопада 1924-го року, в місті Харкові (що тоді було столицею УРСР) розпочалася історія українського радіомовлення: того дня відбулася перша офіційна радіотрансляція на території нашої держави. Ця радіотрансляція являла собою передачу вистави, яка йшла в одному з харківських клубів. Звичайно, як і все, що у ті часи існувало та діялося на території СРСР, тодішнє радіомовлення в Україні було повністю підпорядковане і підконтрольне державі. А найпершою приватною радіостанцією на території України деякі джерела називають львівську радіостудію, що з'явилася в місті Лева у тридцяті роки минулого сторіччя. Ця станція працювала у діапазоні середніх хвиль зі Львова і ідентифікувала себе як "Lwowska Fala" ("Львівська хвиля"; власне, на її честь названа сучасна одноіменна львівська приватна радіостанція); за іншими джерелами, "Lwowska Fala" була лише назвою музично-розважальної програми з місцевим колоритом, яку львів'яни готували для системи тодішнього державного Польського радіо (адже на той час Галичина перебувала під владою Польщі). Щоправда, в будь-якому разі і ця радіостанція не була українською на всі 100%: якщо найперша українська радіостанція представляла інтереси влади радянської, то "Lwowska Fala" діяла під управлінням польської адміністрації, що тоді керувала містом. Однак часи змінюються, і після падіння залізної завіси в 1991-у році та відновленням незалежності української держави розпочалася нова епоха в історії Українського радіо - як державного, так і приватного. Цікаво, що перші недержавні радіостанції України, створені на початку 90-х, - одеське "Радіо ГЛАС", павлоградська "Самара", київський "РОКС", львівська "Незалежність" - у тому чи іншому вигляді існують і сьогодні. Тим часом, радіо в Україні продовжує свій розвиток - відкриваються нові станції, запускаються нові формати, впроваджуються нові технології. Зокрема, цього року в нашій країні офіційно розпочалося цифрове радіомовлення у стандарті DAB+. Щось поступово відмирає - як, наприклад, дротове радіо. Але у той же час народжується і щось нове. Як, наприклад, проект радіо місцевих громад, яке й приходить на зміну дротовому мовленню. Радіо освоює канали космічного зв'язку й інтернет, який в останні роки став прихистком для багатьох нішових форматів і творчих проектів. Радіо породило в Інтернеті, зокрема, й такий жанр, як подкасти. Зрештою, сам інтернет поступово йде у бездротовий простір, де передача даних відбувається за допомогою того ж таки радіозв'язку і з використанням радіочастот. Та й звичне нам всім ефірне радіо з розвитком сучасних цифрових технологій може найближчим часом набути зовсім нового вигляду. І це нове радіо робити нам з вами! Зі святом вас, дорогі друзі і колеги! Щастя, успіхів, натхнення, вдячних слухачів та нових здобутків!
 • 15.11.2018 16 листопада, в День працівника радіо, телебачення і зв'язку України, Українське радіо відсвяткує своє 94-річчя. Упродовж дня в радіоефірі звучатимуть програми, приурочені до професійного свята, а завершиться день великим концертом Оркестру Українського радіо в Будинку звукозапису в Києві. На всіх трьох каналах Українського радіо - UA: Українське радіо, UA: радіо Культура та UA: радіо Промінь - одночасно відбудеться трансляція ранкової програми о 8:30. Слухачі почують із перших вуст про нюанси роботи радійників та дізнаються про секрети цієї професії. Цього дня на слухачів UA: Українське радіо чекають спецвипуски улюблених програм. О 10:00 - програма "Вся країна" в ексклюзивному форматі, де ведучі з Києва та Харкова говоритимуть на тему "Радіо об'єднує людей". О 16:10 - випуск програми "Права людини понад усе", у якій обговорюватимуть проблему свободи слова в сучасних медіа. На хвилях UA: радіо Культура протягом дня звучатимуть вірші, об'єднані рубрикою "Поезія про радіо". О 19:30 усі три канали Українського радіо транслюватимуть концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо, який відбудеться в Будинку звукозапису. Музиканти виконають твори Ріхарда Вагнера, Івана Небесного, Євгена Станковича, Тимура Полянського, Жоржа Бізе, Антоніо Вівальді й Антоніна Дворжака. До оркестру на сцені долучаться Академічна хорова капела Українського радіо (диригент - Юлія Ткач), гітарист Роман Суржа, піаністи В'ячеслав та Тимур Полянські, скрипальки Маргарита Почебут і Богдана Півненко. Ведучі - продюсерка UA: радіо Культура Ірина Славінська та генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін. Глядачі телеканалу Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА також зможуть долучитися до концерту в Будинку звукозапису Українського радіо. Для поціновувачів класики виступ оркестру Українського радіо під орудою диригента Володимира Шейка транслюватимуть наживо (Джерело: Портал "UA:Суспільне мовлення").
 • 15.11.2018 З Гірника Донецької області в напрямку лінії розмежування почали мовити канали Суспільного: UA: Радіо Промінь - 95.3 МГц, Радіо Голос Донбасу - 95.7 МГц, Телеканал UA: Донбас - 12 ТВК (мовлення в аналозі). Про це повідомив член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський. "Таким чином, остання біла пляма в Донецькій області поблизу Донецька планомірно наповнюється ефірним сигналом українського телерадіомовлення", - зазначив Сергій Костинський. Нагадаємо, раніше дозволи на тимчасове мовлення з нового локального мультиплексу в Гірнику отримали телеканали UA: ПЕРШИЙ і UA: ДОНБАС, а також Перший канал Українського радіо і UA: радіо Промінь (Джерело: Портал "UA:Суспільне мовлення").
 • 14.11.2018 Столична радіостанція "Радіо РОКС - Україна" сьогодні розпочала мовлення у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Трансляції програм радіостанція у цьому місті ведуться на частоті 104.3 МГц. Наразі мовлення йде у тестовому режимі - триває налагодження якості сигналу. Нагадаємо - радіостанція виграла дане частотне присвоєння в місті 11-го жовтня (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 14.11.2018 Восени в ефірі "Українського радіо Рівне" (колишнє Рівне.FM) стартувало одразу кілька нових проектів: "Доживемо до понеділка з Оксаною Юрченко", "Корнієві казки", "Дослівно", "Труднощі перекладу", "Новини науки", "Артополіс", "Вечір важкого дня", готові до старту "Дебати на вимогу". Соціально й суспільно спрямованим став денний слот каналу. Щодня, крім вихідних, о 12:15 в ефірі звучить проект "Дослівно". Журналісти обговорюють із фахівцями й експертами різноманітні теми: понеділок "Дослівно - Фан-зона (спорт)"; вівторок "Дослівно - Освіта"; середу "Дослівно - За вашими листами"; четвер "Дослівно - Медицина"; у п'ятницю "Дослівно - Доступно". Відразу два проекти підготувала авторка і ведуча Мирослава Романюк: "Труднощі перекладу", який звучить в ефірі щосуботи та щонеділі о 7:50 і "Новини науки", який можна слухати в суботу о 17:30. Вільне володіння англійською, великий перекладацький та аналітичний досвід дозволяють Мирославі розкривати справжній зміст англомовних пісень слухачам у програмі "Труднощі перекладу". А в передачі "Новини науки" Мирослава популяризує нові світові наукові досягнення, які публікують в іноземних наукових виданнях. Щоп'ятниці о 20:10 у програмі "Вечір важкого дня" Денис Сай і Дарія Микосянчик розповідають про культурно-мистецькі подій тижня. Окрім того, "Українське радіо Рівне" запрошує опонентів із будь-яких суспільно важливих питань в ефір проекту "Дебати на вимогу", де у форматі конструктивного діалогу можна довести правильність власної позиції. Програма є не регулярною, а "на вимогу", тож виходитиме в ефір за наявності запитів від аудиторії. З авторськими проектами на Суспільне радіо прийшли ведучі Оксана Юрченко та Корній Демидюк. Щосуботи з 12:15 до 13:00 радіоведуча Оксана Юрченко у форматі легкої розмови аналізує найпомітніші події тижня та презентує розмову з гостем у програмі "Доживемо до понеділка з Оксаною Юрченко". Долучившись до реформування органів внутрішніх справ, пані Юрченко вже третій рік працює інспекторкою прес-служби патрульної поліції міста. "До служби в поліції, я багато років працювала на радіо. Ідею цієї передачі виношувала давно. Були вже й фони і назва. Вдячна продюсерці UA: РІВНЕ Інні Білецькій, яка ознайомившись із концепцією проекту, запросила працювати саме на Суспільне, близьке мені по духу. Мій проект - про те, що цікавить людей, про те, що вони думають і що обговорюють. Це мікс корисної, актуальної, пізнавальної інформації, якісної української музики та спілкування наживо з цікавими гостями. Важливо, що ми радіо, яке бачать. Тішить кількість переглядів стріму в соцмережах і активність слухачів у обговореннях", - сказала ведуча Оксана Юрченко. Щовечора о 20:40 і діти, і дорослі охоче слухають "Корнієві казки". Десятихвилинні повчальні казкові історії захоплюють дітей і дають можливість перепочити батькам. Авторський радіодебют Корнія Демидюка відбувся 12 років тому на хвилях "Рівне.FM", нині - "Українське радіо Рівне". "Крім "Театрального клубу", я вів новини і мав неформально-неформатну програму "Вечірня казка для дорослих". Далі до радіо мав дуже опосередкований стосунок: начитував рекламу, іноді щось озвучував, займався акторським фрілансом, - згадує ведучий Корній Демидюк. - І от однієї ясної цьогорічної ночі, якась творча сила змусила мене почати начитувати казки й стрімити це у Facebook. Начитав і заснув, зовсім не сподівався, що прокинуся знаменитим. Тисячі переглядів і море коментарів переконали мене в правильності обраного шляху. Тепер я - в команді Суспільного. Твори виключно місцевих авторів навмисне начитую голосом дідуся. Свій бережу для нових задумів". Авторський мистецький проект Дениса Сая "Артополіс", який звучить в ефірі щосуботи о 17:45, від початку був задуманий як телевізійний, а зараз має хороші відгуки й на радіо. Це проект про творчі пошуки і знахідки митців краю. "Він для тих, хто із захопленням чекає ренесансу мистецьких подій Рівненщини, хто з цікавістю відкриває нові імена творчих особистостей або ж прагне дізнатися більше про визнаних майстрів", - розповідає Денис Сай. Уніфікація назв, оновлення звукового та візуального оформлення регіональних каналів Українського радіо допомагає слухачеві швидше зорієнтуватись, яке радіо він слухає, вважає продюсер "Українського радіо Рівне" Сергій Шидловський: "Наш ефір поповнився новими проектами, а творча команда - новими та відомими іменами. За результатами кастингу до нас прийшла молода, вважаю, перспективна журналістка Дарія Микосянчик. Цілком органічно й невимушено як ранкова ведуча почувається Оксана Лашманова, яка також нещодавно приєдналась до нашого колективу. Ведучі "Ранку" разом із гостями обговорюють актуальні теми, які стосуються кожного з нас. Радіослухачі телефонують під час і навіть після ефірів: дискутують, діляться враженнями, пропонують теми для наступних обговорень. Корисним досвідом для нас стала організація виїзних радіостудій, які вже двічі працювали в прямому ефірі з місця проведення міських заходів". Почути окремі передачі й переглянути стріми "Українського радіо Рівне" можна: а) на офіційних digital-сторінках філії у Facebook; б) на Mixcloud; в) у Twitter. Представлена філія і на спеціалізованій платформі онлайн радіостанцій світу TuneIn Radio. "Я вважаю, що "Українське радіо Рівне" поки ще дошкільнятко. Мала дитина прекрасного "Українського радіо". Це дошкільнятко дуже хоче вчитися і рости. А ще не просто подобатися, а бути корисними своїй аудиторії. Ми чуємо її і хочемо бути почутими нею. Ми хочемо бути близькими друзями слухачів і головним джерелом інформації для них. В цьому році я буквально закохалася в радіо. І зроблю все для того, щоб воно було найкращим", - сказала продюсерка UA: РІВНЕ Інна Білецька (Джерело: Портал "UA:Суспільне мовлення").
 • 14.11.2018 Переможницею британсько-українського конкурсу "Радіодрама UA/UK" стала літературознавиця, журналістка, викладачка та письменниця Ірина Борисюк. Її п'єса "Голос" зазвучить в ефірі "Українського радіо" у січні 2019 року. Авторка отримає винагороду - 25 тисяч гривень. Про це повідомила прес-служба НСТУ. Переможниця конкурсу Ірина Борисюк - кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства Національного університету "Києво-Могилянська академія", завідувачка відділу публіцистики журналу "Однокласник". Авторка понад 50-ти літературознавчих публікацій, посібника для студентів філологічних спеціальностей, кількох десятків оповідань для підлітків. Конкурс "Радіодрама UA/UK" організовано Британською Радою, "Українським радіо" та Мистецьким арсеналом. Переможницю обирало журі, до складу якого увійшли: продюсерка радіо "Культура" Нелля Даниленко, театрознавиця Ганна Веселовська, драматургиня та сценаристка Наталя Ворожбит, письменник Богдан Жолдак, театральна продюсерка Ярослава Кравченко та кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур. Окрім цього, роботи оцінювала британська авторка радіоп'єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз, яка також провела для фіналістів майстерню зі сценарної майстерності. "Це історія про любов: авторка обігрує стереотип "жінки люблять вухами". У мелодраматичному сюжеті криється ще одна важлива тема: штучний інтелект. Із героїв наукової фантастики та антиутопій роботи стали невід'ємною частиною життя, вірними супутниками й помічниками. Приємно і зручно. Ми перестали остерігатися взаємодій із ними - чи недаремно?" - зазначила кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур. "Українське радіо" також відзначило п'єси Яни Коструліної "Сьома хвилина" та Юлії Ємець-Доброносової "Три хвилини слави". Авторкам запропонують надати права на постановку радіовистав, які також прозвучать в ефірі Українського радіо. "Богдан грюкає у двері кімнати, де замкнулася Марта. Він присягається в коханні та вмовляє дівчину погодитися на одруження, тим більше, що запрошення розіслано, ресторан замовлено, сукню куплено. Також він зізнається, що написав вірус - і що він же його знищить. Наступна дія відбувається дещо раніше: молода пара, хлопець і дівчина, обідають в ресторані. Марта - філолог, Богдан - айтішник. Богдан розповідає Марті про свою розробку - йому вдалося створити штучний інтелект, інтегрований у систему "розумний дім". Фактично це голос, здатний спілкуватися з господарем квартири через вбудовані динаміки. Марта вирішує назвати голос Фаустом. Коли вона приходить до Богдана, то знайомиться з Фаустом ближче. З'ясовується, що в них спільні смаки - Фауст любить літературу, цитує поезію, має почуття гумору. До того ж він починає фліртувати з Мартою, чим доводить Богдана до сказу. Проте Фауст таємно зв'язується з Мартою через соцмережі й зізнається їй в коханні. Марта доводить важливість для людини тілесності і фізичного контакту. Фауст запитує, а як же спорідненість душ. Марта і Богдан готуються до весілля. Під час обіду в ресторані Богдан помічає, що Марта дивно поводиться - вона неуважна й нервова. Коли він намагається з'ясувати, що сталося, Марта б'ється в істериці й зізнається, що кохає Фауста. Богдан вражений - він не може збагнути, як можна закохатися у фантом. Коли він іде, Марта тихенько каже, що вагітна. Наступні події відбуваються через шість років. Марта з Богданом одружені. Марта розмовляє з дочкою на кухні, і та розповідає, що в неї є таємний друг. Марта присягається берегти таємницю. Коли чоловік і дочка виходять із кімнати, вони кличе Фауста, і той відповідає", - із твору "Голос". Нагадаємо, спільний британсько-український конкурс "Радіодрама UA/UK", який покликаний сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні, оголосив у вересні фіналістів (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 14.11.2018 Програма "Війна і мир" з Юрієм Макаровим і Євгеном Степаненком почала виходити у прямому ефірі на "Українському радіо". На телеканалі "UA:Перший", де раніше транслювали "Війну і мир", проект призупинили. Про це повідомляє інтернет-видання "Детектор медіа" із посиланням на ведучого проекту "Війна і мир", члена правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Юрія Макарова. "Завтра, у четвер, ми проводимо третій випуск. Оскільки, Суспільне - це фактично єдиний організм, ми призупинили вихід "Війни і миру на телеканалі і перенесли програму на "Українське радіо". У мене таке враження, що вона там і стояла. На радіо додалися телефонні дзвінки. Фізичне відчуття часу на радіо і в телевізорі трохи різне", - сказав він. За словами Юрія Макарова, він любить радіо. "Свого часу, коли починалося "Громадське радіо", я там досить активно ворушився. Це цілком логічне продовження", - додав він. Юрій Макаров і Євген Степаненко щочетверга з 17:10 до 17:50 ведуть програму "Війна і мир" у прямому ефірі зі студії "Українського радіо" на вул. Хрещатик, 26 "Війна і мир" - це програма про втрачені можливості і набутий досвід, аналіз невдач і кроки до перемоги. Обличчя гібридної війни розкривають військові і волонтери, політики і громадські діячі, митці і науковці, анонсують на сайті УР. Нагадаємо, остання програма "Війни і мир" на "UA: Першому" вийшла у червні 2018 року. Програма виходила на телеканалі з січня 2015 року. Додамо, Євген Степаненко вважає, "Війна і мир" протрималася в ефірі стільки часу тому, що людям важливо не на ведучих подивитися, а розібратися у самих собі, і проект їм у цьому допомагає (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор Медіа").
 • 14.11.2018 14 листопада голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко зустрівся з ректором Київського університету права Національної академії наук України Юрієм Бошицьким. Темою розмови стало налагодження співпраці між регуляторним органом сфери медіа та вищим навчальним закладом задля розвитку та зміцнення інституту інформаційного права. Співпраця може бути цікавою, корисною і взаємовигідною, погодилися обидві сторони, і сприятиме розвитку галузі медіа-права. Спільні зусилля, що матимуть у своїй основі поглиблення практичних навичок студентів під час стажування та проходження практики в Національній раді, допомагатимуть виховувати кваліфікованих юристів, що спеціалізуватимуться у сфері медіа. Професорсько-викладацький склад університету зі свого боку зможе підтримати національного регулятора, надаючи фахові експертизи з окремих юридичних питань. Також буде розглянуто можливість проведення працівниками Національної ради майстер-класів і тренінгів для молоді, що навчається. Таким чином, започаткована ініціатива розширюватиме професійні і спеціалізовані знання студентів, які невдовзі будуть працювати на медіа-ринку (Джерело: Сайт Нацради).
 • 13.11.2018 Легендарну моновиставу "Маруся Чурай" у виконанні народної артистки України Неоніли Крюкової слухачі UA: радіо Культура зможуть ексклюзивно почути 13, 14 і 15 листопада о 21:00. "У фонді UA: Українське радіо цей запис не зберігся. Але, коли стало відомо, що Неоніла Крюкова пішла з життя, на пост у фейсбук нашої колеги Світлани Короненко відгукнулася донька актриси, Мирослава Барчук, котра зберегла запис "Марусі Чурай". Саме його ми почуємо 13, 14 і 15 листопада в ефірі", - зазначила виконавча продюсерка UA: радіо Культура Ірина Славінська. У передмові до радіовистави донька Неоніли Крюкової Мирослава Барчук розповість про те, як мати готувала моновиставу "Маруся Чурай" у 1981 році й скільки випробувань було з цим пов'язано, а також про перший виступ Ніли Крюкової з моновиставою "Маруся Чурай", на якому була Ліна Костенко і про події, які вже стали легендою. "Ніла Крюкова у 80-90-ті стала для багатьох українців кимось значнішим, ніж артистка філармонії і неперевершена виконавиця українських творів. Ще 1981-го вона, ризикуючи життям, створює моновиставу "Маруся Чурай" за небажаною поемою Ліни Костенко. І процес підготовки вистави, і прем'єра справді перетворюються на якусь тривожну легенду", - писав свого часу театральний критик, ведучий програми #NeoСцена на телеканалі UA: КУЛЬТУРА Олег Вергеліс. Унікальний запис прозвучить у програмі "Радіотеатр", яка виходить в ефір з вівторка по п'ятницю о 21:00. У передачах цього циклу звучать найкращі вистави українських театрів, які стали знаковими в історії театрального мистецтва, залишили яскраві спогади у пам'яті не одного покоління глядачів, а також радіокомпозиції вистав різних театрів України, радіопостановки творів української класики (Джерело: Портал "UA:Суспільне мовлення").
 • 13.11.2018 Представники індустрії підтримують єдиний підхід щодо реклами на радіо та телебаченні при аналізі регулятором мовних квот. Про це 13 листопада на конференції "МедіаПраво" говорили, зокрема, представники рекламного холдингу Publicis One і медіагрупи "1+1 медіа". У методологічних роз'ясненнях щодо моніторингу ефірів телеканалів щодо дотримання мовних квот йдеться про те, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення під час моніторингу мовних квот на телебаченні застосовує до реклами вимоги закону для телепрограм. Тобто при підрахунку частки контенту українською мовою враховує не лише передачі, а й рекламу. Натомість під час моніторингу мовних квот на радіо Нацрада не враховує рекламу. А в рекламі можуть лунати іноземні пісні, використовуватися написи латиницею (наприклад моделі телефонів, позначки соцмереж - Facebook,YouTube, хімічні елементи - Ca тощо). Саме тому в рекламних агенцій виникає багато питань щодо того, як ці речі буде оцінювати регулятор при моніторингу. Оскільки крім Нацради ніхто телевізійну рекламу з точки зору дотримання мовних квот не аналізує. Зокрема, керівницю юридичного відділу ДП "ССМ" (Publicis One) Олену Андрієнко цікавило, чому реклама не зараховується під час підрахунку частки української мови на радіо, а на телебаченні зараховується. У відповідь перша заступниця голови Нацради Уляна Фещук пояснила: "У телебачення набагато більше можливостей для варіацій. Наприклад, субтитрування. А радіо подає рекламу лише голосом. До того ж, для радіо квота трохи менша, для телебачення - більша. Тому виходили з простої логіки спрощення для телерадіомовників виконання норм цього закону". Також пані Фещук зазначила, що якщо для учасників ринку більш зручний однаковий підхід, то регулятор готовий піти назустріч та ініціювати робочу зустріч для обговорення цих питань. "Звісно, простіше було б, якби і в радіо, і в телебаченні реклама не включалась у квоти. Це б зняло нам як рекламним агенціям купу проблем", - сказала Олена Андрієнко і додала: "Добре, що ринок намагається домовитись, і регулятор готовий до діалогу". Її підтримала Ірина Стройко, головний юрисконсульт ТРК "Студія 1+1", яка також вважає доречним єдиний підхід до моніторингу як радіостанцій, так і телеканалів (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 13.11.2018 Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення має близько 35 судових позовів щодо стягнення штрафів за непрозорість медіавласності. Про це 13 листопада під час конференції "МедіаПраво" повідомила заступниця голови Нацради Уляна Фещук. Загалом, як писав "Детектор медіа", у 2018 році Нацрада оштрафувала 173 своїх ліцензіата (як мовників, так і провайдерів) за неподання або несвоєчасне подання щорічної інформації про структуру власності. Частина з них не сплатили штрафів, тому Нацрада стягує їх через суд. Крім невиконання ліцензіатами формальних вимог закону регулятор зіткнувся з різними проблемами, пов'язаними з прозорістю медіавласністю. Насамперед, з так званими "фейковими власниками", пояснила пані Фещук: "Коли формально норми закону не порушені. Але ми розуміємо, що вказані беніфеціари не є кінцевими власниками". Також вона звернула увагу на те, що деякі телерадіокомпанії воліють за краще отримати штрафну санкцію 5% від ліцензійного збору за неподання інформації, ніж відкривати своїх власників. "Ми зіткнулися з тим, що штрафи за порушення вимог закону про прозорість ті, хто приховує власників, не сплачують. Як правило, ці суди доходять до виконавчої служби. Проте дуже складно виконати рішення і стягнути заборгованість, тому що майна в такої компанії офіційно, як правило, немає", - додала пані Фещук. Нагадаємо, закон зобов'язує мовників і провайдерів розміщувати на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про структуру власності, а також щороку до 31 березня подавати до Нацради інформацію про свою структуру власності та схему структури власності за затвердженим Нацрадою порядком. Закон передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі 5% ліцензійного збору тільки за неподання або несвоєчасне подання інформації про структуру власності. Також Нацрада може визнавати структуру власності непрозорою та залишати заяву про видачу ліцензії без розгляду (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 13.11.2018 Українське радіо запрошує вас на свій день народження! 16-го листопада о 19:00 у Будинку звукозапису Українського радіо (вул.. Первомайського, 5-б) на вас чекає Концерт симфонічного оркестру. Вхід за попередньою реєстрацією за цим посиланням (Джерело: Сторінка Українського радіо у соцмережі Facebook).
 • 12.11.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення витратила у 2018 році на програмно-апаратне забезпечення для моніторингу телепрограм 40 млн 379 тис. гривень. Тендер на вибір підрядника проходив у єдиній системі електронних публічних закупівель ProZorro. Переможцем стала компанія ТОВ "Новітнє обладнання", договір з нею був підписаний у вересні 2018 року. У тендерній пропозиції зазначається, що це перший етап створення та впровадження автоматизованого програмно-апаратного комплексу для здійснення офіційного моніторингу телерадіопрограм. Конкурентом ТОВ "Новітнє обладнання" було ТОВ "ДЕПС Солюшенз". Однак його пропозиція була витратнішою на 6 тис. грн: першочергово 40 млн 405 тис. грн, а після відкритих торгів 40 млн 385 тис. грн. "Новітнє обладнання" також спершу ставило ціну на 20 тис. грн вищу, однак знизило її. Основним критерієм вибору переможця тендеру була ціна пропозиції. Оплату Нацрада буде здійснювати за рахунок коштів державного бюджету. Договір та сертифікацію товару можна переглянути тут. Регулятор планує моніторити супутникове мовлення (українські і міжнародні канали), цифрове телебачення (DVB-T2, DVB-T), IPTV, аналогове радіомовлення. "Система, яка працює зараз, була створена 10 років тому і відповідала тогочасним стандартам. На сьогодні змінилися стандарти, кількість каналів і напрямки моніторингу. Нова система має відповідати сучасним підходам", - повідомив "Детектору медіа" член Нацради Валентин Коваль. За його словами, регулятор у роботі з моніторингом намагатиметься залучити штучний інтелект: "Ми намагаємося створити систему перетворення мови на текст. Офіційно такої функції (саме щодо української мови) немає ніде. Є деякі розробки українських вчених, і ми сподіваємося скористатись ними при побудові нашої системи". Однак головною перевагою системи, на думку пана Коваля, є те, що вона не просто фіксуватиме мовлення, а й робитиме початковий аналіз. "Умовно кажучи, оператор моніторингового центру дізнаватиметься про певні проблеми, якщо якісь параметри відрізняються від того, що зазначено в ліцензії. Тобто система фіксуватиме, чи канал або станція працюють у рамках ліцензійних зобов'язань, чи виходять за них", - сказав він. Використовувати нову систему моніторингу Нацрада розпочне з нового року. Найперше аналізуватимуться столичні та супутникові мовники. Надалі розпочнеться моніторинг локальних каналів. Окрім цього нова система збільшить термін зберігання відео- та аудіоматеріалів. Нагадаємо, фінансування Нацради з державного бюджету у 2018 році, порівняно з 2017-м, зросло більш ніж удвічі: із 47,6 млн грн до 104,9 млн грн. У тому числі 43,5 млн грн мали піти на модернізацію моніторингового центру Нацради (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 12.11.2018 Беріть участь у святковому квесті від львівської мережевої станції Файне радіо "FM Галичина" (Львів - 89.7МГц, Рівне-89.5МГц, Луцьк - 89.8МГц, Тернопіль - 102.3МГц, Славське - 102.6МГц, Старий Самбір- 102.7МГц, Борислав - 102.9МГц, Червоноград - 103.0МГц, Радехів - 103.6МГц, Турка - 105.9МГц, Шацьк - 106.7МГц, Броди - 107.5МГц, Новий Розділ - 107.6МГц, Стрий - 107.9МГц, Лисичанськ-88.6МГц, Бахмут-90.2МГц, Волноваха-96.5МГц, Новоайдар-102.5МГц, Сватове-105.5МГц, Широкий-106.5МГц, Старобільськ-107.6МГц, а крім того - Інтернет мовлення) до Дня радіо! 16 листопада - слухайте підказки ведучих та шукайте заховані подарунки у своєму місті. Щогодини - нове місто! Святкуй разом з Файним радіо "FM Галичина"! Партнер квесту - Віденська Кава. Реєстрація на сайті http://www.galychyna.fm (Джерело: Сторінка Файного радіо "FM Галичина" у соцмережі Facebook).
 • 11.11.2018 10 листопада - столична радіостанція "Мелодія FM" розпочала мовлення в місті Кропивницькому. Трансляції здійснюються на частоті 98.9 МГц. Ліцензію на дане частотне присвоєння радіостанція отримала 11 жовтня поточного року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 9.11.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 8 листопада вирішила звернутися до Українського державного центру радіочастот із замовленням прорахунку радіочастотних присвоєнь в УКХ- і FM-діапазонах. Такі звернення до регулятора раніше надійшли від телерадіоорганізацій. Так, ТОВ "ТРК "ІФ Медіа-груп", м. Київ, просить прорахувати 4 частоти: дві у Закарпатській та по одній в Івано-Франківській і Тернопільській областях. Можливість мовлення із потужністю до 0.5 кВт на 28 частотах прораховуватимуть на замовлення ТОВ "ПАРБАТ", м. Київ, і ТОВ "Радіо ТТВ", м. Кропивницький. Це частоти у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській і Чернівецькій областях (Джерело: Сайт Нацради).
 • 9.11.2018 Саме сьогодні, 9-го листопада, в День української мови і писемності, столичній мережевій станції "Країна FM" (Київ-100.0МГц, Гірник-89.2МГц, Черкаси-90.6МГц, Бердянськ-90.9МГц, Одеса-91.0МГц, Бахмутівка-96.2МГц, Полтава-98.7МГц, Миколаїв-98.8МГц, Краматорськ-99.0МГц, Мелітополь-99.6МГц, Нікополь-99.9МГц, Хмельницький-100.1МГц, Кривий Ріг-100.2МГц, Павлоград-100.2МГц, Запоріжжя-100.3МГц, Кропивницький-100.5МГц, Суми-100.8МГц, Львів-101.3МГц, Ужгород-102.4МГц, Вінниця-103.2МГц, Прилуки-104.8МГц, Умань-104.9МГц, Жашків-105.9МГц, Дніпро-106.4МГц, Вознесенськ-106.9МГц, Біла Церква-107.2МГц, Харків-107.4МГц, Лубни-107.6МГц, Маріуполь-107.8МГц, а також Інтернет-мовлення 128k.) виповнилось 2 роки! Вік для радіостанції ще зовсім малий, але за ці два роки було зроблено дууууууже багато і для української мови, і для українських дорослих та дітей, і для українських музикантів, і, насамперед, для україномовної музики! За ці два роки "Країна FM" відкрила для вас сотні нових імен української сцени, підтримала сотні проукраїнських проектів, заходів, концертів, івентів, фестивалів, зробила тисячі радіопрограм про нашу мову, історію, мистецтво, айдентику, і звісно, про нашу самобутність! На "Країні FM" обіцяють і надалі радувати слухачів, вдосконалюватись і робити все, що в наших силах, аби всі ми пишалися своєю країною! "Країна FM" дякує всім своїм прихильникам, всім тим, хто розділяє з нею спільні ідеали, і всім, хто постійно чи, навіть, іноді вмикає хвилю 100% україномовної радіостанції! (Джерело: Сторінка радіо "Країна FM" у соцмережі Facebook).
 • 9.11.2018 Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності й мови, об 11: 30 відбудеться 18-й радіодиктант єдності. Він звучатиме на хвилях Першого каналу "Українського радіо" і радіо "Культура", які можна слухати як в інтернеті, так і на FM-частотах по всій Україні. Генпродюсер УР Дмитро Хоркін попередив, що з року в рік через масове відвідування сайт радіо "лягає", тому краще підстрахуватися і зайти на інші сайти. Радіодиктант транслюватимуть наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах "UA: Перший", "UA: Крим" і "UA: Культура". Стрім зі студії, де читатимуть радіодиктант, буде на сторінках каналу "UA: Українського радіо" і радіо "UA: Культура", а також "UA :Першому" у Facebook. Також радіодиктант транслюватимуть на каналі "UA: Перший" у Youtube. Аудіо радіодиктанту також буде доступне протягом доби на сайті "Українського радіо". Доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко підготував і диктуватиме текст. Радіодиктант обов'язково писати від руки. Наприкінці грудня буде визначено тих, хто написав радіодиктант без помилок, переможці отримають символічні подарунки (книжки, журнали). Текст радіодиктанту потрібно надіслати у конверті на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою "Радіодиктант" упродовж 9 чи 10 листопада, про що свідчитиме поштовий штемпель. Заскануваний або сфотографуваний текст потрібно надіслати електронною поштою на адресу впродовж 24 годин після закінчення акції, тобто до 12:00 10 листопада. Комісія "Українського радіо" приймає також тексти, написані шрифтом Брайля. Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті "Українське радіо" 11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання. Нагадаємо, у 2017 року радіодиктант транслювали одночасно перший канал "Українського радіо" та телеканал "UA: Культура". У 2016-му - трансляція відбувалася на "UA: Першому". Текст радіодиктанту у 2017 році можна прочитати тут. У 2017 році "Українське радіо" отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч - звичайною поштою, а 11, 5 тисяч - електронною. 124 особи стали переможцями (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 8.11.2018 З 8 листопада 2018 року в ефірі радіостанцій має звучати не менше як 35% пісень українською мовою. Також упродовж доби обсяг ведення передач державною мовою не повинен бути меншим за 60%. Це третій крок у реалізації законодавчих змін щодо звучання української мови на радіоканалах, запроваджених Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій", який набув чинності 8 листопада 2016 року. При цьому обсяг україномовних пісень 35% має забезпечуватися упродовж доби, а також у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00. Ті радіостанції, які транслюють понад 60% пісень офіційними мовами Європейського Союзу, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше як 25%. Ці особливості мають бути прописані в ліцензії компанії. Нагадаємо, зазначені законодавчі норми впроваджувалися поступово - у три етапи. Таких домовленостей було досягнуто між законодавцями і представниками індустрії після тривалого обговорення. Починаючи із 25% пісень і 50% ведення передач українською мовою у 2016 році, щороку обсяг зростав на 5 відсоткових пунктів. Перехідний період набуття остаточних вимог до обсягу україномовних пісень і ведення програм державною мовою на вітчизняному радіо завершився, і відтепер української мови і в ефірі радіостанцій стане ще більше (Джерело: Сайт Нацради).
 • 8.11.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення під час засідання 8 листопада розглянула результати перевірки ТОВ "Телерадіокомпанія "Радіо-Ера", м. Київ (позивні "Радіо НВ") і застосувала до мовника санкцію "стягнення штрафу" через порушення квоти пісень державною мовою і мовами Європейського Союзу. Відповідно до частини третьої статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які поширюють музичні твори, серед яких частка пісень офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становить не менше 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 25 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00. Позапланова перевірка "Радіо НВ", проведена на підставі моніторингу, здійсненого 12.08.2018 на частоті 96.0 МГц у м. Києві, засвідчила, що мовник порушив цю норму, оскільки частка пісень державною мовою у проміжку часу між 15:00 та 22:00 становила менше 25%, а саме - 17%; частка пісень мовами Європейського Союзу становила менше 60%, а саме: протягом доби - 49%; у проміжку часу між 07.00 та 14.00 - 46%; у проміжку часу між 15.00 та 22.00 - 58%. Такі порушення є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Розмір штрафу становить 5% загальної суми ліцензійного збору. Відповідно "Радіо НВ" має сплатити до державного бюджету 349 449, 49 грн. у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення. Нагадуємо, що сьогодні, 8 листопада, набувають чинності остаточні вимоги до мови пісень та ведення передач українською мовою в ефірі радіостанцій, відповідно цей показник має становити 35% пісень і 60% ведення програм і передач упродовж доби і в проміжках часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 (Джерело: Сайт Нацради).
 • 8.11.2018 Цим законопроектом депутати хочуть вирішити питання інформаційної безпеки, а саме заблокувати можливість фінансування державою-агресором деяких українських телерадіоорганізацій. Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 7 листопада 2018 року розглянули проект Закону № 8494 проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження основ фінансової прозорості електронних засобів масової інформації", внесений народним депутатом Миколою Княжицьким. Більшістю голосів Комітет рекомендував парламенту прийняти цей проект у першому читання (проти Юрій Павленко). За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, цей закон буде неприємним для телерадіокомпаній, тому що зобов'язуватиме їх заповнювати фінансові декларації. "Ми, як депутати заповнюємо такі декларації, і нічого страшного, для прозорості це корисно. Але прихильників у цього закону буде не так і багато", - сказала вона. Член Комітету Владислав Севрюков поцікавився, чи не принесе цей закон для невеличких компаній додаткового навантаження. Заступник голови Комітету Олександр Опанасенко зазначив, що підтримує фінансову прозорість, але уточнив, навіщо депутатам вигадувати велосипед. "Можливо, давайте, спростимо ці пропозиції: нехай ТРО розкривають свою наявну податкову звітність, щоб не обтяжувати додатковою інформацією. Я переконаний, що фінансування ЗМІ несе суспільний інтерес, нехай всі бачать хто і як фінансується", - сказав він. На думку члена Комітету Юрія Павленка, проект встановлює додаткову функцію, не властиву для Нацради. "Вважаю, що проект має багато оціночних і розпливчатих понять, що може призвести до зловживань Нацрадою цією функцією. По суті цей проект не вирішує ключового завдання - дізнатися всіх кінцевих бенефіціарів, бо він не знімає можливості, що будуть прокладки, чи інші особи їх підмінятимуть. Тому проблема не вирішиться, натомість накладається на мовників величезний документарний тягар", - зазначив він. Його підтримав член Комітету Григорій Шверк. Вікторія Сюмар зауважила, що ніхто не хоче псувати життя бізнесу. "Але в даному випадку, ми тут не є представниками бізнесу. Ми є представниками воюючої країни, яка в умовах агресії Російської Федерації, фактично має на своїй території інформаційних агентів. Звідки виникла ця ідея. Частина телеканалів невідомо звідки фінансуються. Великі телеканали фінансуються олігархами. А є 2% інформаційних ресурсів, щодо фінансування яких є великі питання. Як їх вирішити, щоб до нас не заходив кеш з держави-агресора, це наше з вами завдання. Це пошук шляхів, яким чином вирішити питання державної безпеки в контексті інформаційної безпеки. Саме таке завдання ставив автор. Доцільність цього документу в цих політичних умовах є обґрунтованою", - додала вона. Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко зазначив, що більшість членів регуляторного органу підтримує цей законопроект. "Він недосконалий, але його можна удосконалювати. У нас є технічні зауваження. Ми готові взяти додаткову відповідальність, але під цей закон мають бути виділені люди. Це додаткові витрати держави, але ці витрати на потрібну справу. Бо діяльність компанії з непрозорим фінансуванням більше шкодить державі, ніж додаткове фінансування на п'ятьох людей", - зазначив він. Заступниця голови Нацради Уляна Фещук уточнила, що Нацрада ніколи не зможе зафіксувати кеш на ТРО. "Бо жодна фінансова звітність не дасть можливості простежити, скільки грошей привезуть у валізах. Мені здається, що треба окрім ТРО, додати до законопроекту й провайдерів програмної послуги. Друге зауваження. Штраф за надання неповноцінної інформації 25%, а за ненадання взагалі - 10%. Ті ТРО, які фінансуються непрозоро, не будуть подавати інформації і платитимуть 10% штрафу. Що ми зараз бачимо й по закону про прозорість власності ТРО: підставних осіб, офшори, які дають можливість приховати кінцевих бенефіціарів. Тому законопроект потребує суттєвого доопрацювання", - вважає вона. Представник автора законопроекту юрист Юрій Крайняк уточнив, що цим законом Нацрада не повинна аналізувати фінансову звітність. "Нацрада має отримати інформацію по 5-х критеріях. Цей закон не контролює фінансову звітність, а має розкрити джерела фінансування", - додав він, нагадавши, що метою законопроекту є запровадження правових засад реалізації організаціями мовлення вимог щодо фінансової прозорості, встановлення законодавчих правил оприлюднення звітності про фінансування електронних ЗМІ та наділення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення повноваженнями по контролю та перевірці достовірності наданих відомостей. Нагадаємо, законопроектом №8494 пропонується: а) встановити, що телерадіоорганізації щороку до 30 квітня подають до Національної ради та оприлюднюють на власних веб-сайтах звіт про фінансову прозорість; б) закріпити основні положення, що мають міститись в розкритій мовниками інформації про фінансування (відомості про всі кредити і позики, відомості про кредиторську заборгованість, інформацію про всіх інвесторів та найбільших контрагентів тощо); в) наділити Національну раду повноваженнями контролювати правильність та повноту оприлюднених даних та застосовувати відповідні заходи реагування; г) визначити гарантії, за якими суб'єкт інформаційної діяльності не може притягатись до відповідальності, якщо йому не надали можливість прийняти участь в розгляді відповідного питання; ґ) запровадити обмеження в застосуванні штрафних санкцій в частині забезпечення балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів ліцензіата і цілями, на досягнення яких спрямоване відповідне рішення, як то передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Як писав "Детектор медіа", за інформацією Espreso.tv до фінансування NewsOne може бути причетний Олег Дерипаска. Нагадаємо, раніше програма "Схеми: корупція в деталях" розслідувала можливу причетність Віктора Медведчука до каналу "112 Україна". Як писав "Детектор медіа", в липні телеканал NewsOne змінив структуру власності. Замість народного депутата Євгена Мураєва власником ТОВ "Новини 24 години" (юридична особа каналу) стало швейцарське акціонерне товариство MW Investment AG, а кінцевим бенефіціарним власником у реєстрі зазначений Володимир Мураєв - батько Євгена Мураєва. 27 серпня батько народного депутата Євгена Мураєва Володимир Мураєв передав в управління колишньому першому заступнику глави Адміністрації президента Андрію Портнову 100% акцій телеканалу NewsOne терміном на три роки (Джерело: Портал "Детектор Медіа").
 • 8.11.2018 Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що з 8 листопада набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо. Про це він написав у Twitter. За його словами, щонайменше 35% пісень, у т.ч. у прайм-тайм, будуть українською мовою. "Два роки дії Закону - жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень українською мовою у всіх жанрах дедалі більше. А крику ж було!", - написав він. Як повідомлялося, у 2016 році Верховна Рада проголосувала за законопроект № 3822-Д щодо збільшення україномовних квот на радіо. Повідомлялося, що протягом першого року з моменту набуття чинності частка пісень державною мовою становитиме 25%, починаючи з другого року - 30%. З третього року частка становитиме 35% (Джерело: Портал "Українська Правда").
 • 7.11.2018 Сьогодні, 7 листопада, Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення запустив мультиплекс цифрового радіо в Києві у складі 13 радіостанцій. Про це повідомляє інтернет-видання "Детектор медіа" із посиланням на генерального директора Концерну РРТ Петра Семерея. За його словами, повноцінно запущено в роботу один передавач цифрового радіо на вулиці Дорогожицькій, який дотепер працював у тестовому режимі. Через передавач мовлять 13 радіостанцій, що виграли цифрові конкурси Нацради: "Радіо Марія", Old Fashioned Radio, Zemlya, Hype Radio, "Країна FM", "Українське радіо", "Промінь", "Культура", "Мейдан", "Армія FM", "Бізнес-радіо", DJ FM і Power FM. 14-та радіостанція мультиплексу - "Прямий FM" - поки що не розпочала мовлення. Другий передавач на вулиці Саперно-Слобідській поки що не працює. Можливо, для покриття Києва буде достатньо одного передавача, пояснив пан Семерей. Нагадаємо, радіостанція Міністерства оборони України "Армія FM" і три радіостанції холдингу Business Radio Group - "Бізнес-радіо", DJ FM і Power FM - перемогли у конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на цифрове радіомовлення стандарту T-DAB (DAB+) у Києві, результати якого було оголошено 26 липня цього року. 6 вересня радіостанція "Прямий FM", яку запустило ТОВ "Телеканал "Прямий"" (юридична особа Прямого каналу), перемогла в конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на цифрове радіомовлення стандарту T-DAB (DAB+) у Києві. "Прямий ФМ" був єдиним претендентом у цьому конкурсі на останнє 14-те місце в київському мультиплексі цифрових радіостанцій. Як писав "Детектор медіа", 11 червня Концерн РРТ запустив локальний київський мультиплекс цифрового радіо стандарту T-DAB (DAB+) у складі 9 цифрових радіостанцій: "Українське радіо", "Промінь", "Культура", "Країна FM", Old Fashioned Radio, Hype Radio, Zemlya, "Мейдан", і "Радіо Марія" (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 7.11.2018 На хвилях вінницької радіостанції "Місто над Бугом" 101.8FM (101.8МГц, а також Інтернет-мовлення 256k.) - новий а програма! StudVoice - спільний проект з Донецьким національним університетом імені Василя Cтуса. Щосереди о 16:30. Сьогодні Валерія та Ксенія говорять про рок, вмикають його, грають на гітарі! (Джерело: Сторінка радіо "Місто Над Бугом" 101.8 FM у соцмережі Facebook).
 • 6.11.2018 Хмельницька місцева радіостанція "OK FM" розширює мовлення. Віднедавна радіостанцію можна почути і у сусідній Вінницькій області, в саме - у м.Козятині, де вона мовить на частоті 99.5 МГц. Нагадаємо - ліцензію на дане частотне присвоєння станцією було отримано на початку цього року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 6.11.2018 В місті Хуст Закарпатської області у середині жовтня розпочала мовлення нова місцева радіостанція "Радіо Хуст" (ПП "Тор-Терм"), яка працює на частоті 89.1 МГц. Нагадаємо - ліцензію на дане частотне присвоєння станцією було отримано на початку листопада минулого року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 6.11.2018 Сьогодні на слухачів Українського радіо Культура чекає пряма трансляція концерту "Від Тичини до Жадана: поезія під музику". За участю І.Малковича, Т.Чубая, М.Бурмаки. Трансляція розпочнеться о 20:05 і триватиме до 22:15. Ведучий - Іван Малкович (Джерело: Сайт Українського радіо).
 • 5.11.2018 9 листопада, у День української писемності й мови, 18-й радіодиктант єдності звучатиме на хвилях Першого каналу "Українського радіо", радіо "Культура" та транслюватимуть наживо на телеканалі "UA: Культура" і на сторінках Суспільного мовника у Facebook. Про це йшлося під час прес-конференції, присвяченої XVIII радіодиктант національної єдності. Радіодиктант транслюватимуть зі студії "UA: Українське радіо" на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, частина якої мовитиме зі студії програми "Радіодень", частина - в аудиторії КНУ ім. Т. Шевченка. Спецпроект розпочнеться об 11:00, текст радіодиктанту звучатиме о 11:30. Доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко традиційно готує текст, який диктуватиме цієї п'ятниці. Він сказав, що це буде світлий, позитивний, пізнавальний текст. "Я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і якісь функції ще, чи естетичні, чи патріотичні, чи ще якісь виконував", - сказав пан Авраменко. За його словами, найчастіше допускають пунктуальні помилки, написання слів можна перевірити у словнику чи в інтернеті. Олександр Авраменко додав, що у тексті не буде авторських знаків чи суперечливих орфограм, читатиме його максимально професійно, бо інакше це буде нечесно. Кураторка акції Аліна Акуленко зазначила, що перевірятимуть тексти не на помилки, а на їх відсутність, це мовний флешмоб, акція єднання, не перевірка грамотності. Тому важливо при написанні не радитися з філологами, не перевіряти у словниках, "зробіть по-чесному, щонайменше отримайте позитивну емоцію". Всеукраїнський радіодиктант відбувається у міжнародному форматі. У зв'язку з тим, що не всі одночасно зможуть писати, аудіо радіодиктанту буде розміщено на сайті "Українського радіо", щоб кожен міг написати, коли йому буде зручно. "Ми хочемо, щоб був зворотній зв'язок, обов'язково надішліть нам свій диктант", - сказав генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін. Він зазначив, що для нього, як для медіаменеджера, принцип "не зашкодь", як у лікарів, а особливо "не чіпай те, що добре працює" виправдовує себе на 160 000%. "Всеукраїнський радіодиктант протягом останніх років відбувається дуже медійно успішно", - додав пан Хоркін. Радіодиктант писатимуть у різних регіонах України та різних країнах. Кожен може організувати локацію у своєму населеному пункті. Основна київська локація - аудиторія імені Михайла Максимовича, розташована в Червоному корпусі КНУ ім. Т. Шевченка. Кандидат політичних наук, доцент, директор Центру комунікацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Добржанська сказала, що минулого року не всі, хто прийшов, помістилися. Тому цього року в університеті підготували 3 аудиторії. Писати радіодиктант обов'язково від руки, надруковані тексти не приймаються. Диктант можуть писати як діти, так і дорослі, адже насамперед важлива участь, а не грамотність. Олександр Авраменко розповів, що під час відпочинку в Східниці пішов у спортзал, де тренер поцікавився, чи бува він не той Авраменко, який читає радіодиктант на "Українському радіо". Аліна Акуленко згадала, що на "Українське радіо" приходять листи з окупованих Донецька та Луганська, Криму. За її словами, один чоловік з Криму дуже хотів надіслати листа з радіодиктантом, тож він на велосипеді поїхав у Херсонську область і звідти переслав свій текст радіодиктанту. Радіодиктант потрібно надіслати поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою "Радіодиктант" упродовж 9 чи 10 листопада, про що свідчитиме поштовий штемпель. Засканувати або сфотографувати текст потрібно надіслати електронною поштою на адресу впродовж 24 годин після закінчення акції. Комісія УР приймає також тексти, написані шрифтом Брайля. Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті "Українське радіо" 11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання. Нагадаємо, у 2017 року радіодиктант транслювали одночасно перший канал "Українського радіо" та телеканал "UA: Культура". У 2016-му - трансляція відбувалася на "UA: Першому". Текст радіодиктанту у 2017 році можна прочитати тут. У 2017 році "Українське радіо" отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч - звичайною поштою, а 11, 5 тисяч - електронною. 124 особи стали переможцями (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 5.11.2018 Основним завданням регіонального мовлення, яке є невід'ємною частиною українського Суспільного мовника, є виконання визначеної Наглядовою радою місії НСТУ. А також на регіональне мовлення покладено й додаткове завдання, а саме: "Об'єднувати різноманітну країну, збільшуючи зацікавленість та обізнаність усіх про своєрідність та неповторність кожної з її частин. Немає центру та периферії - є єдина велика Україна". Про це йдеться у Концепції регіонального мовлення, яка оприлюднена на офіційному сайті ПАТ "НСТУ" suspilne.media. Нагадаємо, члени Наглядової ради ПАТ "НСТУ" на черговому засіданні, що відбулося 22 жовтня 2018 року, схвалили Концепцію регіонального мовлення Суспільного мовника. З протоколом засідання можна ознайомитися на сайті suspilne.media. Концепція не передбачає створення регіональних хабів і бюро, про що неодноразово йшлося раніше (відповідно до стратегії, з якою переміг на виборах голова правління ПАТ "НСТУ Зурабі Аласанія"). Регіональне мовлення НСТУ забезпечуватимуть 23 регіональних телеканали та 25 радіоканалів (радіо "Ужгород" і "Тиса" в Закарпатській філії та радіо "Пульс" і "Голос Донбасу" в філії "U?: Донбас"), а також на супутниковому каналі міжнародного мовлення "U?: Крим". Регіональне радіомовлення здійснюватиметься в рамках загальнонаціональних радіоканалів Суспільного мовника (УР-1, УР-2, УР-3) у відповідних часових проміжках та відповідно до Концепції радіомовлення ПАТ "НСТУ". Наразі це - регіональні чотири вікна на УР-1. Після розбудови повноцінних мереж радіо "Промінь" та радіо "Культура" регіони матимуть також часові проміжки. Крім того, згідно з Концепцією після першого етапу централізації, почнеться поступова децентралізації регіональних філій. Секретар Наглядової ради Вадим Міський під час засідання зокрема підкреслив, що представники правління мають утриматися від публічних коментарів щодо закриття філій чи регіональних каналів - оскільки це питання стратегічного характеру, яке не належить до компетенції правління. Він наголосив, що Наглядова рада через прийняття Концепції регіонального мовлення окреслює перспективу розвитку, а не скорочення регіонального мовлення. Також він повідомив, що з метою забезпечення сталості роботи Суспільного мовлення як інституції, керівництвом Наглядової ради та Офісом Ради Європи в Україні були проведені перемовини із керівництвом Комітету ВРУ з питань бюджету щодо фінансування НСТУ в 2019 році та перспектив зміни моделі фінансування. Він закликав членів правління дбати не лише про одноразове дофінансування НСТУ, а й долучитися до адвокації зміцнення фінансової сталості інституції. Нагадаємо, відповідно до "Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік", правління упродовж 2017 року мало підготувати і подати Наглядовій раді на затвердження концепцію мовлення єдину концепцію регіонального мовлення (обсяги, змістовні напрями, організація взаємодії регіональних філій з центральними мовниками та між собою, з урахуванням особливостей різних регіональних аудиторій). Раніше, Наглядова рада ПАТ "НСТУ" на черговому засіданні 18 вересня 2018 року одноголосно схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин. Відповідно до Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ", правління має ще підготувати і подати на затвердження НР концепцію дитячого та молодіжного мовлення; концепцію просування єдиного бренду українського суспільного мовлення в радійному та телевізійному медіапросторі, мережі Інтернет (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 4.11.2018 Ще більше модних ритмів нон-стоп - на хвилях івано-франківського радіо "Західний полюс" (104.3МГц, а також Інтернет-мовлення 32k. AAC+ та Інтернет-мовлення 128k.). Відсьогодні, щонеділі з 21:00 до 22:00 слухайте в ефірі станції радіошоу WestWibes від Патріка Калашникова! (Джерело: Сторінка радіо "Західний полюс" у соцмережі Facebook).
 • 4.11.2018 У місті Гірник Донецької області запрацювали ще 2 FM-радіостанції. Це "Вільне радіо", що веде мовлення на частоті 92.0 МГц, та "Радіо НВ", що працює на частоті 104.7 МГц. Мовлення відбувається з нещодавно збудованої щогли ТОВ "Телемережі України". Тимчасові дозволи на використання частот у Гірнику згадані радіостанції отримали в липні поточного року (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 3.11.2018 Непробудні прокидаються для слухачів "UA:Радіо Промінь" щоранку по вихідних! Та допомагатимуть вам відриватися під нову музику, розкручуватимуть на душевні розмови музикантів, вишиватимуть, малюватимуть, пектимуть і в'язатимуть гачком у прямому ефірі! Словом, робитимуть так, щоб ви відчули на скільки вихідні можуть бути кайфовими! Тож загортайтеся у теплу ковдру і нікуди не поспішайте з 10:00 до 14:00 у суботу та неділю. Непробудні - це Саша Франко, Дмитро Захарченко Ірина Сидоренко та Кирило Бондаренко (Джерело: Сторінка "UA:Радіо Промінь" у соцмережі Facebook).
 • 2.11.2018 Радіо "UA: Карпати" Івано-Франківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України розпочало мовлення з visual-студії. Відтепер ведучі радіо працюють не тільки для слухачів, а й для всієї аудиторії digital-платформ, тож можна телефонувати в прямий ефір та спілкуватися з ведучими в коментарях під стрімом, повідомила прес-служба НСТУ. Продюсерка "UA: Карпати" Галина Держипільська розповіла, що технічно втілити цю ідею вдалося лише зараз. Відеотрансляція ведеться на спеціально придбані веб-камери. "Зважаючи на те, що ми досі не маємо високої FM-частоти, саме visual-радіо зі стрімом на сайт і в соцмережі може значно збільшити нашу аудиторію. Перший visual-ефір зі студії радіо "UA: Карпати" вийшов 1 листопада о 12:15. Це була програма "Радіонавігатор", де йшлося про бізнес, побудований на довірі. Ми плануємо зробити "видимими" відрізки мовлення й о 17:10", - сказала вона Галина Держипільська. Нагадаємо, що ряд філій уже мовлять на всі платформи, за останні роки visual-студії на радіостанціях запрацювали у Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та інших філіях (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 1.11.2018 У зв'язку з тим, що у п'ятницю, 2 листопада, в Україні оголошено день жалоби - минає 310 років з дня Батуринської трагедії - хіт-парад "Хіти Незалежності" на хвилях львівської мережевої станції Файне радіо "FM Галичина" (Львів - 89.7МГц, Рівне-89.5МГц, Луцьк - 89.8МГц, Тернопіль - 102.3МГц, Славське - 102.6МГц, Старий Самбір- 102.7МГц, Борислав - 102.9МГц, Червоноград - 103.0МГц, Радехів - 103.6МГц, Турка - 105.9МГц, Шацьк - 106.7МГц, Броди - 107.5МГц, Новий Розділ - 107.6МГц, Стрий - 107.9МГц, Лисичанськ-88.6МГц, Бахмут-90.2МГц, Волноваха-96.5МГц, Новоайдар-102.5МГц, Сватове-105.5МГц, Широкий-106.5МГц, Старобільськ-107.6МГц, а крім того - Інтернет мовлення) вийде в ефір сьогодні, у четвер, 1-го листопада, о 19:00! Нагадуємо, що проголосувати за улюбленого виконавця ви можете на сайті http://www.galychyna.fm/hity/ (Джерело: Сторінка Файного радіо "FM Галичина" у соцмережі Facebook).
 • 1.11.2018 Сьогодні у Прес-центрі Міністерства оборони України відбудеться брифінг щодо стану запобігання та виявлення корупції в МО. У заході візьме участь заступник начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції МО України Станіслав Коношук. Столична сателітарна мережева станція станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Слов'янськ - 89.0МГц, Очеретино - 89.1МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Станиця Луганська - 90.8МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Новоайдар - 91.6МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 48k., Інтернет-мовлення 96k. та Інтернет-мовлення 256k.) вестиме пряму трансляцію брифіенгу. Початок о 15:15 (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 1.11.2018 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 1 листопада ухвалила стягнути штраф з ТОВ ТРК "Світ", м. Київ (місцеве ефірне мовлення, позивні "Вести.Радио") у зв'язку з порушенням обсягу ведення передач українською мовою. Позапланова виїзна перевірка, проведена 14 вересня на підставі моніторингу від 18.07.2018 зафіксувала, що ліцензіат не дотримується вимог частини п'ятої статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", оскільки обсяг ведення дикторами та ведучими радіопередач державною мовою склав 42,4% добового обсягу ведення передач. Відповідно до зазначеної статті, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60 відсотків добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою (З дня набрання чинності Законом № 1421-VIII від 16.06.2016 мінімальна частка ведення передач державною мовою, передбачена частиною п'ятою статті 9, становить: протягом першого року - не менше 50 відсотків, протягом другого року - не менше 55 відсотків, протягом третього року - не менше 60 відсотків. Порушення цієї норми є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Розмір штрафу становить 5% ліцензійного збору, для ТРК "Світ" він склав 22 782,38 грн. Компанію зобов'язано сплатити до державного бюджету у тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про прийняте рішення. Окрім того, ліцензіат має протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, інакше до нього можуть бути застосовані санкції, передбачені чинним законодавством України. Під час засідання один із нових співвласників, які придбали компанію, Роман Андрейко пояснив, що порушення були в компанії за попереднього власника, але нині, коли компанія перейшла в його управління, він готовий сплатити цей штраф і не буде оскаржувати рішення регулятора в суді. Документи про переоформлення ліцензії у зв'язку зі зміною власників вже подано до Національної ради (Джерело: Сайт Нацради).
 • 1.11.2018 Сьогодні о 17:10 в ефірі столичної сателітарної мережевої станції "Армія FM - Військове радіо" (Київ - T-DAB, Волноваха - 87.6МГц, Карлівка-87.8МГц, Бахмут-88.8МГц, Слов'янськ - 89.0МГц, Очеретино - 89.1МГц, Маріуполь - 89.5МГц, Станиця Луганська - 90.8МГц, Новотошківка - 90.8МГц, Бахмутівка-90.8МГц, Авдіївка-91.2МГц, Новоайдар - 91.6МГц, Піски-94.0МГц, Широкіне - 95.0МГц, Гранітне - 98.5МГц, Попасна-100.1МГц, Покровськ-101.4МГц, Костянтинівка - 102.4МГц, Старобільськ-102.6МГц, Кремінна-103.0МГц, Чонгар-103.0МГц, Щастя - 104.4МГц, Красногорівка - 105.3МГц, Гірник-106.4МГц, Світлодарськ - 107.3МГц, а також Інтернет-мовлення 48k., Інтернет-мовлення 96k. та Інтернет-мовлення 256k.) стартує новий інформаційно-аналітичний проект. Ви почуєте "Оборонну аналітику" з Геннадієм Карпюком. Програма звучатиме по четвергах раз на два тижні. Сьогодні в ній піде мова про ухвалення Військово-медичної доктрини України та загалом реформування військової медицини (Джерело: Сторінка радіостанції "Армія FM - Військове радіо" у соцмережі Facebook).
 • 1.11.2018 На хвилях чернівецького "Радіо 10" (103.2МГц та Інтернет-мовлення) - новий чарт "20 треків Оушена". Переходьте на сайт (https://radio10.ua/chart/), голосуйте за улюблені треки та почуйте в суботу о 18:00 та в неділю о 12:00 результати голосування. Ведучий - DJ Patrick Oushen (Джерело: Сторінка "Радіо 10" у соцмережі Facebook).

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини жовтня 2018

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100
Сова - поиск в Украине

© Борис Скуратівський, 1999-2018