Маєш інформацію? Поділись! Розміщення реклами на порталі

Розділи

 Про нас
 Тех-Каталог
 Прес-Каталог
 Книгарня
 Радіореклама
 Радіонавчання
 Радіоанонс
 Новини радіо
 Радіожиття
 Радіоакції
 Радіостанції
 Радіорозклад
 Радіопродакшн
 Радіолінки
 Радіостатті
 Радіозакони
 Радіословник
 Радіочиталка
 Радіоформати
 Радіорейтинґи
 Радіомузей
 Поради
 Реклама у нас
 Оголошення
 Партнери
 FAQ
 Головна
 Мапа порталу

Пошук в Мережi:


uaportal.com
   

Відвідайте:


"Подих ефіру | RadioDJ.Org.Ua"

Конференція "РадіоUA"

Журнал "Телерадіокур'єр"

"Радио"

Всички радио и ТВ станции

Портал любителей Авторадио

• Лилин Киев

Спілкування

 Гостьова книга
 Форум
 Чат
 Контакти

:: Сучасне життя радіопростору ::

Новини радіо
 
Тех-Каталог Маєш інформацію? Поділись! Радіонавчання Маєш інформацію? Поділись!
 

:: Грудень 2019 ::

  • Перейти безпосередньо до новин

     На цій сторінці можна знайти інформацію про сучасне життя і розвиток радіостанцій, що працюють в Україні та інших державах світу. Освоєння нових частот, запуск нових проектів, поява нових голосів, зміни позивних, форматів та концепцій - все це і багато іншого завжди до вашої уваги!

Прикріплене:

      • 29-30 травня 2019 р. у столиці відбудеться XXV Київський Міжнародний Телерадіоярмарок - головний бізнес-форум медіаіндустрії в Україні. Подробиці - в розділі "Оголошення".

  Розміщення реклами на порталі  
  Радіореклама  

  • Радіоанонс

  • Новини листопада 2019

  • Обговорити на форумі

  • До новин

  ХХII Конференція Техніка TV • Radio  
 • 8.12.2019 Відповідно до Указу Президента України від 7 грудня 2019 року № 892 у зв'язку із трагедією, що сталася в м.Одесі внаслідок пожежі 4 грудня 2019 року та призвела до людських жертв, з метою вшанування пам'яті загиблих 8 грудня оголошено в Україні днем жалоби. Національна рада рекомендує телерадіоорганізаціям при плануванні програм і передач на цей день керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412 (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2019 Столична мережева радіостанція "Прямий FM" сьогодні розпочала мовлення в місті Павлоград Дніпропетровської області. Частота станції у Павлограді - 91.1 МГц, потужність передавача згідно ліцензії - 100 Вт (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").
 • 5.12.2019 Сьогодні, 5-го грудня, програми столичної мережевої станції "Радіо Relax" зазвучали в місті Кременчук на частоті 93.4 МГц. Кременчук - місто обласного підпорядкування в Полтавській області з населенням понад 220 тисяч чоловік. Таким чином, в мережі мовлення радіостанції 26 передавачів та 68 міст в зоні впевненого прийому сигналу (Джерело: Сайт Радіогрупи "ТАВР Медіа").
 • 5.12.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення перевидала дозволи на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення ПАТ "НСТУ", м. Київ (позивні "Радіо "Культура"), ПГО "Громадське радіо" "ТРК "Громадське радіо", м. Київ (позивні "Громадське радіо"), ТОВ "ТРК "Радіо-Ера", м. Київ (позивні "РАДІО НВ") і ТОВ "Телеканал "Прямий", м. Київ (логотип "ПРЯМИЙ"). Відповідні рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 5 грудня. Так, Радіо "Культура" продовжить мовити на частоті 91.3 МГц у м. Краматорську Донецької області. На частотах 91.4 МГц у м. Гірнику Донецької області та 98.1 МГц у с. Бахмутівці Новоайдарського району Луганської області звучатимуть програми "Громадського радіо". "РАДІО НВ" отримало дозвіл на тимчасове мовлення з використанням частоти 103.6 МГц у с. Бахмутівці Новоайдарського району Луганської області. Телеканал "Прямий" і далі транслюватиме програми на 32 ТВК у с. Чонгарі Генічеського району Херсонської області (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2019 На засіданні 5 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула та задовольнила заяву про складання повноважень члена Наглядової ради ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія Україна" Віктора Тарана, який був обраний від сфери місцевого самоврядування. Відтак регулятор має провести нову конференцію для громадських об'єднань і асоціацій, що діють у сфері самоврядування, і які виявлять бажання делегувати свого представника до наглядового органу суспільного мовника. Відповідно до статей 8 - 10 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" та керуючись Порядком проведення конференцій громадських об'єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" та припинення їхніх повноважень, затвердженого рішенням Національної ради від 21.05.2015 № 707, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.06.2015 за № 679/27124 (зі змінами), Національна рада у терміновому порядку оголосить про прийняття заяв на участь у конференції від об'єднань і асоціацій у сфері місцевого самоврядування та оприлюднить календарний план її підготовки і проведення на офіційному веб-сайті. Крім цього, регулятор згідно із законодавчими нормами та положеннями зазначеного Порядку звернеться до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та профільних міністерств із проханням розмістити на їхніх сайтах оголошення про приймання заяв від громадських організацій для участі у конференції. Також упродовж місяця з дати ухвалення рішення буде сформовано Громадську комісію із членів громадських рад відповідних міністерств для опрацювання заяв і документів від громадських організацій та ухвалення рекомендацій Національній раді про їх допуск чи недопуск до участі у конференції. Процедура обрання члена Наглядової ради НСТУ досить чітка і тривала, тому обрання нового члена Наглядової ради можливе лише у березні 2020 року (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2019 На засіданні 5 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу з розвитку місцевого радіомовлення, оголошеного 4 вересня 2019 року, та за його результатами надала трьом локальним радіостанціям частоти у Волинській, Полтавській і Харківській областях. Відповідно до законодавства на виданих частотах переможці конкурсу мають розпочати мовлення упродовж року. Загалом на цей конкурс було виставлено у 7 областях України 11 FM-частот потужністю від 0.03 до 0.5 кВт. Згідно з конкурсними вимогами до програмної концепції в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення і програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України ("Армія FM - військове радіо"). Передачі мають вестися лише українською мовою. Отже, за результатами конкурсу переможцями визначено: 1. Волинська область: на частоті 95.4 МГц у м. Ковелі - ДП "Телерадіокомпанія "АВЕРС" ВАТ "КОРПОРАЦІЯ "АВЕРС", м. Луцьк, Волинська обл. ("АВЕРС"); 2. Полтавська область: на частоті 97.9 МГц у м. Кременчуці - ТОВ "Телерадіокомпанія "МОЖЛИВІСТЬ", м. Слов'янськ, Донецька обл. ("радіо М"); 3. Харківська область: на частоті 87.5 МГц у с. Бахметівці - ТОВ "ТРК "СЛОБОЖАНСЬКЕ ФМ", м. Харків ("Слобожанське ФМ"). Конкурс на отримання ліцензії на мовлення в смт Дубовому Закарпатської області на частоті 103.5 МГц, у м. Гайсині на частоті 107.1 МГц та в смт Оратові на частоті 90.7 МГц Вінницької області, в смт Новій Водолазі Харківської області на частоті 89.8 МГц перенесено на засідання Національної ради, яке відбудеться 20 грудня 2019 року. Ще на 4 конкурсні частоти - 99.8 МГц у м. Турці Львівської області, 106.3 МГц у смт Миколаївці Одеської області, 99.1 МГц у смт Великому Бурлуці та 106.3 МГц у м. Лозовій Харківської області - не було подано заяв, тому Національна рада припинила на них конкурс. З тієї ж причини було ухвалено рішення про припинення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільної частоти 91.3 МГц у м. Херсоні, який Національна рада оголосила 21 серпня 2019 року (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2019 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 5 грудня ухвалила рішення замовити в ДП "Український державний центр радіочастот" розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення, зміни потужності та місця встановлення радіоелектронних засобів мовлення. Прорахунок нових частотних присвоєнь замовлено для потреб аналогового звукового мовлення у діапазоні 87.5-108.0 МГц у Трускавці Львівської області та у Дворічній Харківської області. Окрім того, регуляторний орган просить про зміну потужності передавачів у Чонгарі Херсонської області та можливість перенести передавач на частоті 88.0 МГц із смт Козелець у село Пушкарі Козелецького району Чернігівської області (Джерело: Сайт Нацради).
 • 5.12.2019 2 - 6 грудня в Національній раді перебувають представники Національної комісії з питань телебачення і радіо Вірменії - Давит Маркарян, начальник департаменту ліцензування і правового забезпечення, і Ліліт Шахбазян, заступник начальника департаменту моніторингу програм і контролю, які вивчають досвід роботи українського регулятора електронних медіа. 4 грудня вони зустрілися із заступником голови Національної ради Уляною Фещук і членами Національної ради Юрієм Зіневичем, Валентином Ковалем і Максимом Онопрієнком та обговорили різні аспекти українського законодавства, їх практичну реалізацію вітчизняним регулятором. Перебуваючи в Києві, вірменська делегація докладно знайомиться з діяльністю Національної ради, вивчає особливості й порядок ліцензування телерадіомовлення, проведення офіційного моніторингу телерадіоорганізацій, умови використання Національної радою радіочастотного ресурсу, законодавче поле забезпечення діяльності регулятора тощо. Такий обмін досвідом є надзвичайно корисним для іноземних колег з огляду на те, що нині у Вірменії працюють над змінами до медійного законодавства. Тож деякі інструменти і механізми, які передбачені українським правом і використовуються Національною радою, є дуже цікавими для гостей. Зі свого боку члени Національної ради розповіли про роботу, яка проводиться нині щодо удосконалення української медійної галузі та увідповіднення її до європейських стандартів і регуляторної практики. Вони докладно охарактеризували процеси, які відбуваються у медіасфері України упродовж останніх років, і описали результати, яких вдалося досягти завдяки їм. Зокрема, йшлося про обмеження російського контенту, запровадження квот на україномовну пісню на радіо та обов'язкової частки звучання теле- і радіопередач українською мовою, вилучення значної кількості російських каналів із переліку іноземних програм, що можуть ретранслюватися на території України. Ці кроки стали потужним стимулом для розвитку вітчизняного медіавиробництва, зауважив Валентин Коваль. Вони сприяли появі багатьох нових виконавців пісень у різних жанрах, зростанню українського кіновиробництва, заповнили супутниковий простір українськими тематичними телеканалами. Тож ці не дуже популярні на перший погляд новації дали в підсумку позитивний ефект. Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією про особливості регулювання різних аспектів галузі, співпрацю з громадськістю. Гостей дуже цікавили питання захисту рідної мови, запровадження механізму квотування із цією метою; регулювання проявів мови ворожнечі та реклами; класифікації жанрів аудіовізуального продукту; наявного переліку дозволених для ретрансляції іноземних програм і механізми проведення їх оцінки та моніторингу; саморегулювання галузі та регулювання дистриб'юторів; створення галузевих професійних об'єднань тощо. Учасники зустрічі висловилися про зацікавленість у подальшій співпраці і готовність надавати один одному інформаційну та консультаційну підтримку в різних напрямах роботи регуляторів. У четвер представники Національної комісії з питань телебачення і радіо Вірменії відвідають засідання Національної ради (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2019 Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні 4 грудня вирішив перенести питання про відбір кандидатур три вакантні посади членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на наступне засідання, що відбудеться 18 грудня. За словами голови комітету Олександра Ткаченка, на конкурс на три вакантні місця подали документи 15 осіб. Тепер відповідно до закону про запобігання корупції, ці документи мають перевірити спецоргани, і на це їм дається 25 календарних днів. "Є певна неузгодженість із термінами в різних законах. Комітет відповідно до закону про Нацраду має розглянути кандидатів протягом 14 днів, але до перевірки їхніх документів ми цього зробити не можемо", - сказав пан Ткаченко. Нагадаємо, на три вакантні місця в Нацраду претендують 15 кандидатів. Від фракції "Слуга народу" - перша заступниця голови Нацради (2014-2019) Ольга Герасим'юк і виконавчий продюсер ТОВ "Квартал 95" Олександр Божков, від фракції "Опозиційна платформа - За життя" - ексмедіаменеджер Лаврентій Малазонія та колишній керівник колишнього телеканалу "Ера" Ігор Лоташевський. Всеукраїнська асоціація мовлення громад висунула аж сім кандидатів: членів Нацради (2014-2019) Олександра Ільяшенка та Олега Черниша, екскерівника Omega TV Олександра Глущенка, начальника управління Нацради контролю та аналізу телерадіомовлення Романа Кіфлюка, ексочільницю волинського 12-го каналу Ольгу Куліш, співробітника Vega Telecom Євгена Лахна і народну депутатку 8-го скликання Ольгу Червакову, від Національної спілки журналістів України йдуть медіаюрист ГО "Платформа прав людини" Олександр Бурмагін і доцент кафедри української преси ЛНУ ім. І. Франка Ігор Паславський, від Національної спілки фотохудожників України - Олександр Єліферов, від міжнародної неурядової організації "Європейська медіа платформа" - Ольга Хмарук. Нагадаємо, 31 жовтня Верховної Ради України проголосувала за звільнення з посад членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольги Герасим'юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. Але вони продовжують виконувати обов'язки до моменту призначення нових членів (Джерело: Портал "Детектор медіа").
 • 4.12.2019 4 грудня під час пресконференції член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський спільно із представниками залучених сторін звітував про те, як за останні 4 роки було відновлено мовлення українських радіостанцій на півдні Херсонської області і на територію окупованого Криму. Також він розповів про подальші дії, які реалізовуватимуться в цьому напрямі в рамках стратегії розвитку українського мовлення на півдні України. Після окупації Російською Федерацією Криму у 2014 році на півдні Херсонщини залишилися доступними лише 4 українські радіостанції: "Ретро FM", "Power FM" і "Русское радио - Україна" - FM-частоти розповсюджувалися з Генічеська Херсонської області - і "Українське радіо" - сигнал транслювався із РЦ Луч на середніх хвилях на частоті 549 кГц. Оскільки вся телекомунікаційна інфраструктура опинилася під контролем російської влади і була втрачена вежа у Красноперекопську, без сигналу залишилася частина півдня України. Тому перед країною постало завдання розбудови на межі з Кримом нової інфраструктури мовлення. Із 2015 року Національна рада спільно з Міністерством інформаційної політики, Українським центром радіочастот, Концерном РРТ й іншими зацікавленими сторонами працювала в рамках стратегії для відновлення поширення програм українських мовників на тимчасово окуповані території, розповів Сергій Костинський. Перший етап розпочався у 2017 році із побудови нової щогли в с. Чонгарі Херсонської області заввишки 150 м. Уже наступного 2018 року із цього селища розповсюджувалося 7 FM-радіостанцій - "UA:Українське радіо", "UA:Радіо Промінь", "Армія FM", "Meydan FM", "Радіо Крим.Реалії", "Радіо НВ", "Херсон FM", що дало змогу охопити сигналом північ Криму, де проживає 139 тис. осіб. На другому етапі зусилля були спрямовані на максимальне збільшення кількості українських мовників на півдні Херсонської області. Як наслідок за результатами розбудови радіомовлення у 2018 - 2019 роках наразі маємо 31 FM-частоту і 17 радіостанцій, що ведуть цілодобове мовлення. Це - три радіостанції Суспільного мовлення: "UA:Українське радіо", "UA:Радіо "Культура", "UA:Радіо "Промінь", радіостанція військового мовлення "Армія FM", радіостанції "Радіо Крим.Реалії", кримськотатарська радіостанція "Meydan FM", радіостанція проєкту Мовлення громад "Говорить Рикове", розмовне "Радіо НВ", а також популярні радіостанції різного музичного спрямування. Охоплення населення на території Криму збільшилося до більше ніж 295 тис. осіб. На території Херсонської області охоплення населення перевищує 480 тис. осіб. На третьому етапі розвиток українського радіомовлення пов'язаний із розбудовою AM-радіомовлення (на середніх хвилях) на територію Автономної Республіки Крим. Так, 2019 року на щоглі в с. Чонгарі встановлено передавач для забезпечення середньохвильового мовлення потужністю 10 кВт, який поширює сигнал радіостанції "Крим.Реалії" на частоті 648 кГц. Радіостанція розпочала AM-мовлення в листопаді цього року. Наразі "Крим.Реалії", за словами керівника і головного редактора проєкту "Крим.Реалії" (Українська служба "Радіо Свобода") Володимира Притули, "покривають фактично усю територію Криму, за винятком гірських регіонів, і також великі території півдня і сходу України, а також південної частини Росії. Тому кількість наших слухачів збільшується". Охоплення населення нині становить понад 1 млн жителів півострова, а радіо є доступним не лише у степовому Криму - Джанкої, Красноперекопську, Армянську, а й у Сімферополі, Керчі, Феодосії, Білогірську, Євпаторії, Саках, Бахчисараї. "Ми експериментальним шляхом довели, що середньохвильове мовлення на окуповані території є найбільш ефективною технологією з погляду охоплення сигналом великої кількості районів, великої кількості населення", - сказав Сергій Костинський. Для того, щоб з мінімальною потужністю охопити велику територію АРК, фахівцям ТОВ "Телемережі України" довелося збудувати спеціальну антенну систему. Вона дала змогу поширити сигнал радіостанції "Крим.Реалії" і вглиб материкової України на 300 - 400 км. Мовника, наприклад, чути навіть у Слов'янську. Сигнал на середніх хвилях, пояснив керівник товариства Петро Семерей, мало залежить від рельєфу, а тому краще поширюється. Достатньо низка частота - 648 кГц - добре розповсюджується і вдень, і вночі. Надалі фахівці працюватимуть над покращенням і якості, і сили сигналу. Одним із наступних завдань також стане збільшення потужності передавача із 10 до 25 кВт. Також для розвитку інфраструктури у 2019 році було збільшено висоту вежі Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення в смт Чаплинці - із 93 до 133 м. Оцінюючи реалізовані за останні роки проєкти, перший заступник Міністра культури, молоді і спорту Анатолій Максимчук зауважив, що була зроблена потужна і складна робота. "Діяльність, яка була протягом 4 - 5 років щодо розвитку мовлення на тимчасово окуповані території, зокрема на територію Криму, триватиме, оскільки одним із ключових аспектів, який нас хвилює, є культурна та інформаційна реінтеграція тимчасово окупованих територій до українського інформаційного і культурного простору… Ми будемо робити все, щоб темп не знизився, а навіть підвищився", - сказав він. Сергій Костинський зі свого боку назвав наступні завдання, які реалізовуватимуться в рамках розробленої стратегії. Це - встановлення передавача потужності 25 кВт у смт Чаплинці на частоті 612 кГц, що дасть змогу охопити якісним сигналом більше ніж 1,6 млн мешканців Криму; встановлення потужних передавачів для якісного прийому українського радіомовлення на 80% території Автономної Республіки Крим; збільшення кількості українських мовників у Криму. Середньохвильове мовлення розвиватиметься і в Донецькій і Луганській областях. Також стратегія розбудови мовлення враховує цифровий стандарт DRM, що буде використовуватися в РФ у майбутньому. У пресконференції також взяли участь керівник і головний редактор ГО "Радіо кримських громад" Олександр Янковський і продюсерка "Радіо Крим.Реалії" Катерина Некреча (Джерело: Сайт Нацради).
 • 4.12.2019 16 грудня 2019 року в ефірі "UA: Радіо Культура" розпочнеться рік Бетховена. Про це в інтерв'ю інтернет-виданню "Детектор медіа" сказала продюсерка радіо "Культура" Ірина Славніська. "16 грудня о 20:30 розпочинаємо Рік Бетховена концертом з Боннської опери, звучатиме Боннський Бетховенський оркестр та інші. І для цього не треба буде їхати в Бонн, достатньо буде увімкнути радіо "Культура"", - розповіла вона. Нагадаємо, радіо "Культура" від Національної суспільної телерадіокомпанії України співпрацюю з Європейською мовною спілкою у рамках програми обміну "Єврорадіо". Український суспільний мовник став одним з найактивніших учасників цієї програми обміну: є не тільки реципієнтами, а й найактивнішими донорами. За словами члена правління НСТУ Дмитра Хоркіна, з початку 2019 року 300 разів на суспільних радіостанціях світу прозвучали записи "Українського радіо", зокрема Симфонічного оркестру Українського радіо (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 3.12.2019 Сьогодні, 3-го грудня, програми столичної мережевої станції Мелодія FM зазвучали в Херсоні на частоті 90.4 МГц. Місто Херсон - обласний центр з населенням понад 290 тисяч чоловік. Таким чином, в мережі мовлення радіостанції 42 передавача та 74 міста в зоні впевненого прийому сигналу (Джерело: Сайт радіогрупи "ТАВР Медіа").
 • 3.12.2019 3 - 5 грудня у Страсбурзі, Франція, в рамках 17-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) представники держав-членів РЄ та інших організацій-учасників розглядають низку питань, пов'язаних з діяльністю медіа, їх свободою, розвитком новітніх технологій і викликами в інформаційній сфері. Україну в цьому Комітеті представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим'юк. До відома учасникам представлено інформацію про поточні результати діяльності CDMSI і створення нових експертних комітетів - Комітету експертів з питань свободи слова та цифрових технологій (MSI-DIG), Комітету експертів з питань медіасередовища та реформування (MSI-REF), Комітету експертів з питань протидії мові ненависті (ADI/MSI-DIS). Вони працюватимуть 2 роки - у період 2020 - 2021 років. Також презентовано напрацьовані в рамках різних експертних заходів матеріали, зокрема висновки міжнародної конференції "(Останній) заклик до якісної журналістики" (у м. Любляна, Словенія, 28 - 29 листопада 2019 року) і Глобальної конференції з питань свободи ЗМІ (м. Лондон, Великобританія, 10 - 11 липня 2019 року), результати 4-го засідання Комітету експертів з якісної журналістики у цифрову еру; результати 4-го засідання Комітету експертів з питань врахування прав людини при здійсненні автоматизованої обробки даних та різноманітних форм штучного інтелекту. Під час сьогоднішньої пленарної сесії ухвалено Рекомендацію щодо просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову епоху. У спеціальному комітеті, що був створений для напрацювання цієї Рекомендації, брала участь Ольга Герасим'юк. Погоджено Дослідження з питань розвитку навичок для розпізнавання й оцінювання якісної журналістики у цифрову еру. Росія була єдиною, хто не підтримав документ. Так само учасники обговорили і затвердили проєкт Рекомендації щодо впливу алгоритмічних систем на права людини. Продискутували і напрацювання робочого семінару РЄ з питань безпеки журналістів та панелі правників-юристів щодо свободи медіа. Окремо увагу приділено проблематиці гендеру в медіа. Зокрема, заслухано проєкт звіту щодо імплементування положень Рекомендації з питань гендерної рівності та медіа, яка була ухвалена 2017 року. У наступні дні докладніше розглядатимуться питання, пов'язані з використанням штучного інтелекту, захисту осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою даних, цифрового урядування тощо. Будуть напрацьовані проєкти Резолюції щодо свободи слова та штучного інтелекту, Резолюції щодо зміни парадигми медіа та інформації і Резолюції щодо безпеки журналістів, а також обговорено проєкт фінальної Декларації конференції міністрів, яка має відбутися у травні 2020 року. (Джерело: Сайт Нацради).
 • 3.12.2019 Громадська рада, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, провела 3 грудня чергове засідання та не підтримала звернення Асоціації журналістів, видавців і мовців "Новомедіа" щодо проекту Закону № 0931 від 29.08.2019 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)". Так, члени Громадської ради висловили свої думки про те, що законопроект був підготовлений ще три роки тому і вони не вбачають у його положеннях загроз свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань, про які застерігає Асоціація. За таку відповідь на звернення "Новомедіа" одностайно проголосували всі вісім членів Громадської ради, які були присутні на засіданні. У порядку денному Громадської ради були ще різні питання. Сергій Бойко запропонував членам Громадської ради звернутися до робочої групи з розробки нового профільного законодавства, яка діє при Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, про можливість ознайомлення з проектом закону до його внесення на розгляд Парламенту. Громадська рада також погодила, що наступне засідання відбудеться у лютому 2020 року, на якому буде погоджено календарний план і план роботи на наступний період. У засіданні взяли участь О. Андрієнко, С. Бойко, В. Веселовська, С. Коробіна, М. Кучерук, С. Сьомкін, М. Хом'як, О. Янковський (Джерело: Сайт Нацради).
 • 3.12.2019 Голова громадської організації "Центр політичних студій та аналітики "Ейдос" Віктор Таран склав повноваження члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Про це він оголосив під час позачергового зсідання наглядової ради 2 грудня 2019 року. Він зауважив, що надто завантажений на основній роботі, тому змушений відмовитися від виконання деяких громадських обов'язків. Повноваження члена наглядової ради припиняться після рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Відповідно до "Порядку проведення конференцій громадських об'єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" та припинення їхніх повноважень" у разі дострокового припинення повноважень - протягом 14 календарних днів з дня прийняття рішення про дострокове припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ Національна рада має розмістити на своєму офіційному веб-сайті оголошення про прийняття заяв об'єднань на участь у відповідній конференції (конференціях). Одночасно Національна рада подає звернення про розміщення цього оголошення на офіційних веб-сайтах Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства інформаційної політики, Міністерства культури, Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державного комітету телебачення і радіомовлення. Наразі триває ліквідація деяких міністерств та створення нових. Тому наразі невідомо коли буде обрано нового члена НР від сфери місцевого самоврядування. Нагадаємо, Віктора Тарана було обрано членом наглядової ради ПАТ "НСТУ" у сфері місцевого самоврядування 28 жовтня 2015 року. Віктор Таран, який має досвід роботи у сфері місцевого самоврядування, в інтерв'ю "Детектору медіа" зазначав, що Суспільне мовлення має висвітлювати проведення реформи децентралізації, оскільки це суспільно важлива тема, яка не надто цікава комерційним каналам (Джерело: Портал "Суспільне. Детектор медіа").
 • 2.12.2019 4 грудня об 11:00 в інформаційному агентстві Укрінформ відбудеться спільна пресконференція Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і проекту Української служби "Радіо Свобода" - "Крим.Реалії" на тему "Новий етап радіомовлення на територію Криму: "Радіо Крим.Реалії" розширює аудиторію на півострові". Презентуватимуть 3-й етап розбудови українського радіомовлення на півдні Херсонської області і на територію Криму, який пов'язаний із початком середньохвильового мовлення на територію півострова, член Національної ради Сергій Костинський, головний редактор ГО "Радіо кримських громад" Олександр Янковський, керівник "Крим.Реалії" (проекту Української служби "Радіо Свобода") Володимир Притула, продюсерка "Радіо Крим.Реалії" Катерина Некреча. Місце проведення пресконференції: Укрінформ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, м. Київ. Акредитація за телефоном пресслужби Національної ради: (044)-278-75-75 або на e-mail: (Джерело: Сайт Нацради).
 • 2.12.2019 Радіостанція суспільного мовлення "UA: Радіо Промінь" освоює частоти, отримані на останньому конкурсі. Минулої п'ятниці, 29-го грудня, станція розпочала мовлення у Ковелі Волинської області. Частота радіостанції у цьому місті - 103.9 МГц. Нагадаємо - раніше, до 2017 року, на даній частоті у Ковелі мовила радіостанція "Ретро FM" (Джерело: Портал "Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні").

ПРИ ЦИТУВАННІ ПОСИЛАННЯ НА ПОРТАЛ "СВІТ РАДІО | PRORADIO.ORG.UA" Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ!

     Вас цікавить можливість внесення інформації до цього розділу або загалом співробітництво з порталом? Немає проблем! Довідки за телефоном - (050)-768-77-24. Більш докладна інформація - в розділі "Контакти".

  • Радіоанонс

  • Новини листопада 2019

  • Обговорити на форумі

  • Решта новин

  Розміщення реклами  
  Розміщення реклами  
  Вгору  На головну  Мапа порталу  Контакти
 

:: Наш хостер ::
"ColoCall"

 

Відвідайте:"Радіо Шансон"

Радіо "Станція 103.2FM"

Радіо "Західний полюс" 104.3FM

Радіо СіД FM

"УХ Радіо - Українське Інтернет Радіо 101FM"

Радіо "Вежа"

Радіо "Львівська хвиля"

Радіо "Незалежність"

Хвиля української музики "Молоде радіо"

CAMPUS RADIO

Radio VTSU - Самое кульное радио

"RMX - Power Hit Radio"

"Radio Plus"

"Є Радіо"

"Radio Enter"

MyRadio.com.ua - включи свою музыку

Західно-українська
банерна мережа

 

Українська Банерна Мережа
 

Українські 120x60
pagerank searchengine optimization
Rambler's Top100
Сова - поиск в Украине

© Борис Скуратівський, 1999-2019